۲۹ روز اعتصاب غذا، ضعف شدید جسمانی و انتقال به بند بهداری رسول رضوی

اویان نیوز: در پی درد شدید معده و بی حالی مفرط رسول رضوی برای چندمین بار متوالی به بند بهداری زندان تبریز منتقل و مورد تداوی قرار گرفت.

بنا به اطلاع اویان نیوز، رسول رضوی زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی تبریز که در اعتصاب غذا بسر میبرد دیروز ۹ آبان۹۵ برای چندمین بار متوالی به بند بهداری زندان انتقال داده شده است. این فعال مدنی که قریب به یک ماه است که در اعتصاب غذا بسر میبرد با معاینه سطحی و تزریق ویتامین مجدداَ روانه بند عمومی زندان شده است.

رسول رضوی زندانی سیاسی آذربایجانی از روز دوشنبه ۱۲مهر۹۵ در اعتراض به احکام صادره دادگاه انقلاب و فشار نیروهای امنیتی در خصوص روند پرونده خویش دست به اعتصاب غذای نامحدود زده است.

در فایل صوتی که از رسول رضوی در فضای مجازی منتشر شده، وی دلایل شروع دوباره اعتصاب غذا خود را “تداوم فشارها و اعمال نفوذ نیروهای امنیتی، ادامه پرونده سازی بر علیه خود و عدم عمل به وعده مسئولان دادگاه انقلاب» عنوان کرده است.

ضعف جسمانی شدید این فعال در پی اعتصاب غذاهای طولانی مدت موجب افزایش نگرانی‌ها در خصوص سلامت وی شده است.

این فعال مدنی پیشتر در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۵ در اعتراض به “عدم تجمیع احکام صادره علیه وی طبق ماده ۱۳۴»، “اجرای دوباره نصف حکم پرونده سال ۱۳۹۲ که با آزادی مشروط حذف شده بود» و “بلاتکلیفی در پرونده اعتراضات ضد نژادپرستی» دست به اعتصاب غذا زده بود که پس از گذشت ۲۸ روز و در پی قول مساعد مسئولان زندان مرکزی تبریز و دادگاه انقلاب و مشروط به عمل به خواسته‌هایش دست از اعتصاب غذا کشید.

پیشتر خانواده این فعال آذربایجانی محبوس در زندان تبریز با انتشار نامه‌ای خطاب به کمسیون حقوقی مجلس ایران و مشخصا روح‌الله حضرت‌پور نماینده شهر اورمیه ضمن ابراز نگرانی شدید از وضعیت …read more

From:: Oyan News

      

بلاتکلیفی سایت پسماند و وضعیت اسفبار حیاط وحش خلخال

13950809001155_photol

اویان نیوز: بلاتکلیفی سایت پسماند و انباشت روزانه ۵۰ تن زباله خلخال حیات وحش شهرستان خلخال را به خطر انداخته است.

به گزارش اویان نیوز به نقل از فارس، علی‌رغم چندین مصوبه و تاکیدات مسؤولان شهرستان به ویژه دادستانی خلخال بر لزوم تسریع شورای اسلامی و شهرداری هنوز کاری از سوی شورای اسلامی شهر خلخال بعد از گذشت چند سال انجام نشده و بلاتکلیفی این سایت پسماند با روزانه بیش از ۵۰ تن زباله حیات وحش خلخال را تهدید می‌کند.

در گوشه و کنار این سایت لاشه حیوانات تلف شده و پرندگان دیده شده که به خاطر تغذیه از زباله‌های آلوده جان خود را از دست داده‌اند.

با هدف بررسی جوانب خطرات این سایت زباله برای حیات وحش یک روز در کنار این سایت زباله به نظاره نشستیم، از اولین ساعات صبحدم تا غروب فعالیت کارگران خدمات شهرداری با حمل زباله به این سایت ادامه داشت و در کنار این فعالیت کارکنان شهرداری برای حمل زباله به این محل حیات وحش نیز گوشه و کنار این سایت کاملا به چشم دیده می‌شد.

انواع پرندگان وحشی‌، گراز، گرگ و روباه و سایر حیوانات هر کدام بسته به نوع ساعت گشت‌زنی در طبیعت در این سایت حضور یافته و از این سایت تغذیه کردند.

در کنار حیات وحش وجود انواع پشه، بوی تعفن و دود حاصل از آتش تا کیلومترها در آسمان دیده می‌شد و با احتساب موقعیت قرارگیری این سایت تمام دود به سمت مناطقی از شهر خلخال از جمله محله قاضیلر، میدان بسیج، جاده علی‌آباد، حواشی بیمارستان خلخال و کوچه‌های همجوار دانشگاه سما روانه شده بود.

اگر از شیرابه این زباله بگذریم حتی این سایت هیچ حصار یا دیواری برای جلوگیری از پخش و پراکندگی زباله‌ها در طبیعت نیز ندارد و تا چند صد متر حاشیه این سایت زباله پراکنده شده و حتی تا …read more

From:: Oyan News

      

بوکان: ۲۰ کشته و زخمی در یک تصادف جاده‌ای

اویان نیوز: مدیر شبکه بهداشت و درمان بوکان گفت: در یک سانحه رانندگی در بوکان ۵ نفر کشته و ۱۵ نفر مصدوم شدند.

به گزارش اویان نیوز به نقل از فارس، حدود ساعت ۶:۲۰ صبح امروز در یک سانحه رانندگی جاده بوکان به میاندوآب تصادف مرگباری رخ داده که مصدومان این حادثه به بیمارستان بوکان منتقل شدند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان بوکان با بیان اینکه در این خصوص شاهد فوت پنج نفر و مصدوم شدن ۱۵ نفر دیگر هستیم، تصریح کرد: از همان بدو ورود مصدومان به بیمارستان اقدامات درمانی بر روی این مصدومان انجام شد.

وی با بیان اینکه این تصادف زنجیره‌ای بود، افزود: این تصادف با برخورد یک دستگاه پیکان، یک دستگاه مینی‌بوس و یک دستگاه پژو روی داده است.

این مسؤول اعلام کرد: متوفیان این سانحه رانندگی همگی سرنشین خودرو پیکان بوده و زخمی‌ها هم سرنشین مینی‌بوس هستند که اقدامات درمانی بر روی این مصدومان در حال انجام است.

عباسی اضافه کرد: مصدومان توسط دو دستگاه آمبولانس فوریت‌های پزشکی ۱۱۵ بوکان و سه دستگاه آمبولانس میاندوآب به بیمارستان بوکان منتقل شدند و هم اکنون تحت مداوا هستند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان بوکان خاطرنشان کرد: حال عمومی این مصدومان خوب بوده و پزشکان و اکیپ درمانی بیمارستان بوکان برای درمان این مصدومان در تلاش هستند.

The post بوکان: ۲۰ کشته و زخمی در یک تصادف جاده‌ای appeared first on پایگاه خبری – تحلیلی اویان نیوز.

…read more

From:: Oyan News