«پنج پناهجوی ایرانی» در میان مظنونان حوادث شب سال نو آلمان

پلیس آلمان روز جمعه اعلام کرد که ۱۸ نفر از ۳۱ فرد مظنون به دست داشتن در حوادث شب سال نو در شهر کلن پناهجو هستند و ملیت پنج نفر از آنها نیز ایرانی است.

به گزارش اویان نیوز به نقل از رادیوفردا، خبرگزاری آسوشیتدپرس روز جمعه، ۱۸ دی، به نقل توبیاس پلات، سخنگوی وزارت کشور آلمان، گزارش داد که پلیس فدرال این افراد را به اتهام ارتکاب جرایم مختلف از جمله دزدی، حمله و یک مورد خشونت جنسی کلامی دستگیر کرده است.

به گفته وی، ۹ نفر از این افراد الجزایری، ۸ نفر مراکشی، پنج نفر ایرانی، چهار نفر سوریه‌ای، دو نفر آلمانی، یک نفر عراقی، یک نفر صربستانی و یک نفر هم آمریکایی هستند.

سخنگوی پلیس آلمان به اشپیگل آنلاین گفته است که یکی از بازداشت شدگان به نام عصام د ۱۶ ساله و اهل مراکش و دیگری محمد ت ۲۳ ساله و اهل تونس است. هردو از متقاضی پناهندگی در آلمان هستند. عصام پیش‌تر نیز سابقه دزدی و جیب‌بری داشته است.

به گزارش روزنامه محلی کلن و تلویزیون WDR، در موبایل‌های این دو تصاویری نیز از آن‌چه در شب سال نو گذشته و درگیری با زنان پیدا شده است. در محل اقامت محمد برگه‌ای هم با خط آلمانی­ عربی پیدا شده که بر آن شعارهای سکسیتی و تهدیدآمیز دیده می‌‌شود.

پلیس شهر کلن روز جمعه گزارش داد که ۱۷۰ مورد شکایت در رابطه با رخدادهای شب سال نو ثبت شده که ۱۲۰ مورد آن ماهیت جنسی داشته است.

به گفته مقامات کلن، گروه‌های کوچکی از میان هزار نفری که ظاهر آنها به اعراب یا اهالی شمال آفریقا شباهت دارد، مقابل ایستگاه مرکزی قطار این شهر به زنان حمله کرده‌اند.

این رخداد بازتاب گسترده‌ای در آلمان داشت، کشوری که در سال گذشته میلادی درهای خود را به روی پناهجویان باز کرد تا جمعی حدود یک میلیون و …read more

From:: Oyan News