شیوع سرطان معده و پستان در استان آذربایجان‌شرقی

397288_298

اویان نیوز: به گفته رئیس گروه بیماری‌های غیرواگیر دانشگاه علوم پزشکی تبریز در استان آذربایجان‌شرقی سرطان معده میان مردان و در خانم‌ها نیز سرطان پستان بیشتر مشاهده می‌شود.

به گزارش اویان نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، به گفته جبرئیل شعربافی در استان آذربایجان‌شرقی سرطان معده شایع‌تر بوده و در خانم‌ها نیز سرطان سینه بیشتر مشاهده می‌شود و این به خاطر نوع تغذیه، سردی و برودت هوا است.

به گفته وی، سرطان مری، سرطان روده بزرگ نیز در استان آذربایجان‌شرقی روند صعودی داشته و شایع‌تر است.

این مقام مسئول یادآور شد: در استان آذربایجان‌شرقی در بخش کودکان نیز سرطان خون و لنف بیشتر مشاهده می‌شود و سرطان استخوان، پانکراس و غدد بزاقی از جمله سرطان‌های نادری هستند که در استان آذربایجان‌شرقی شیوع زیادی ندارند.

شعربافی افزود: در حال حاضر در بیمارستان امام رضا، کودکان و بیمارستان قاضی طباطبایی خدمات درمانی از جمله تشخیص، آزمایش و رادیوتراپی صورت می‌گیرد.

بنا به گفته وی، عدم استعمال دخانیات، بهبود سبک زندگی، رعایت رژیم غذایی سالم و پرهیز از مصرف غذاهای آماده و فست‌فودها، ورزش و تحرک جسمانی، عدم استفاده از مشروبات الکلی و مراجعه هر ۶ ماه یک بار به پزشک برای بررسی کارکرد اعضای بدن (چک‌آپ) بهترین روش برای جلوگیری از ابتلا به انواع بیماری‌ها و از جمله سرطان است.

نقشه سرطان ایران – عکس از روزنامه هفت صبح

The post شیوع سرطان معده و پستان در استان آذربایجان‌شرقی appeared first on پایگاه خبری – تحلیلی اویان نیوز.

…read more

From:: Oyan News