واکنش گسترده مسؤولان و نمایندگان به توهین‌های مطرح شده در صدا و سیما

اویان نیوز: پس از انتشار برنامه روز جمعه برنامه “فیتیله» واکنش‌های زیادی به سخنان مطرح شده در این برنامه شده است.

به گزارش اویان نیوز، روز گذشته پس از انتشار بخش‌هایی از برنامه “فیتیله» کاربران تُرک شبکه‌های اجتماعی سخنان مطرح شده در این برنامه را “توهین آمیز» و “نژادپرستانه» قلمداد کرده و به طرح این نوع سخنان از سوی رسانه ملی اعتراض نمودند.

این واکنش‌ها به کاربران محدود نشد، مسؤولان و نمایندگان در شهرهای مختلف آذربایجان نیز طرح این گونه سخنان از صدا و سیما را محکوم کردند.

واکنش استاندار آذربایجان‌شرقی به توهین برنامه فیتیله

استاندار آذربایجان شرقی تصریح کرد: از برنامه پخش شده از شبکه دوم صدا وسیما، بسیار متاسف و متاثر شدم، لذا در اولین فرصت، موضوع به معاونت محترم امنیتی و انتظامی وزارت کشور و نیز به معاونت محترم سیاسی وزارت کشور منعکس گردید و طی نامه ای رسمی، وزیر محترم کشور را در جریان ماوقع قرار دادیم .

استانداری اردبیل: با سازندگان برنامه و مدیران مربوط برخورد شود

روابط عمومی استانداری اردبیل، مجید خدابخش در واکنش به پخش برنامه توهین‌آمیز “فیتیله» از صدا و سیما طی مکاتبه‌ای با وزیر کشور اعتراض مردم استان اردبیل را از این اقدام ناشایست و غیرقابل توجیه عوامل برنامه اعلام کرد.

در بخشی از این نامه آمده است: “جداَ و موکداَ انتظار می‌رود ضمن برخورد شدید با سازندگان برنامه و مدیران مربوط و تنبیه مقصران اصلی ترتیبی اتخاذ نمایند تا در آینده چنین اقدامی تکرار نگردد.

استاندار زنجان خواستار برخورد جدی با عوامل اجرایی برنامه شد

جمشید انصاری استاندار زنجان در نامه‌ای به رئیس صدا و سیمای جمهوری اسلامی در خصوص برنامه طنز شبکه دوم سیما خواستار برخورد جدی با عوامل اجرایی برنامه به ظاهر طنز و عذرخواهی از مردم شد.

در بخشی از این نامه آمده است: پخش برنامه‌ای سخیف و به ظاهر طنز از شبکه دوم سیما در …read more

From:: Oyan News