۱۰میلیون نفر در ایران حاشیه‌نشین اند

اویان نیوز: به گفته معاون علمی و فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه ریزی دولت، ۱۰میلیون نفر در ایران در حاشیه شهرها سکونت دارند.

به گزارش اویان نیوز به نقل از خبرگزاری صداوسیما، محمدرضا واعظ مهدوی عصر دیروز در جلسه بررسی وضعیت اجرای طرح های فرهنگی و آموزشی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه هم اکنون حدود ۱۰ میلیون نفر در حاشیه شهرهای کشور زندگی می کنند تصریح کرد: در صدد هستیم در برای بهبود وضعیت این تعداد جمعیت برنامه ریزی کنیم که احداث فضاهای آموزشی و فرهنگی از جمله گام های بلند در این زمینه به شمار می رود.

وی گفت: بهبود وضعیت حاشیه شهرها از جمله برنامه های در نظر گرفته شده برای برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی کشور است که در صدد هستیم در این خصوص بصورت اساسی اقدام کنیم.

واعظ مهدوی افزود: در این چارچوب فضاهای آموزشی و فرهنگی لازم در حاشیه شهرها بدون محدودیت ایجاد می شود که امیدواریم بتواند در کاهش مشکلات این مناطق تاثیرگذار باشد.

زیرساخت های آموزشی آذربایجان غربی نامناسب است

وی همچنین از وجود بازماندگان از تحصیل در سه استان کشور خبر داد و اضافه کرد: آذربایجان غربی نیز یکی از این استان های سه گانه این بحث محسوب می شود که در برای بهبود وضعیت در این بخش نیز برنامه ریزی هایی کرده ایم.

واعظ مهدوی همچنین بر بررسی وضعیت آذربایجان غربی در حوزه های آموزش عالی، شرکت های دانش بنیان، آموزش ابتدایی و متوسطه، ورزش، بهداشت و درمان، صدا و سیما و حوزه فرهنگی تاکید کرد و گفت: با همراهی مسئولان استانی و کشوری می توان بسیاری از مشکلات را برطرف کرد.

وی وضعیت آذربایجان غربی را در برخورداری از زیرساخت های آموزشی نامناسب دانست و گفت: به همین سبب، ضریب اعطای اعتبارات سخت افزاری به این استان ۱و۶ در نظر گرفته شده که این ضریب در تهران …read more

From:: Oyan News