وحید فائزپور از زندان مرکزی اورمیه آزاد شد

اویان نیوز: صبح امروز وحید فائزپور پس از پایان دوران محکومیت خود از زندان مرکزی اورمیه آزاد شد.

بنا به اطلاع اویان نیوز، پنجشنبه ۲۷آذر۹۳ وحید فائزپور وبلاگ نویس آذربایجانی پس از سپری کردن ۲۵ روز بازداشت از زندان مرکزی اورمیه آزاد شد.

وی روز ۲آذر۹۳ پس از مراجعه به واحد ابلاغ اجرای احکام دادگاه اورمیه بازداشت و به زندان مرکزی اورمیه منتقل شد.

وحید فائزپور به اتهام اخلال در نظم عمومی در شعبه ۱۰۷ دادگاه جزایی اورمیه به ۵۰ ضربه شلاق تعزیری و ۵ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شده بود .

محمد جلیلی رئیس شعبه ۱۰ دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان غربی “با تخفیف” حکم ۵۰ ضربه شلاق را به ۵ میلیون ریال جزای نقدی تبدیل کرده و حکم دادگاه بدوی را تایید نمود.

به موجب این حکم، این وبلاگ نویس آذربایجانی به اتهام اخلال در نظم عمومی در مجموع به ۱۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم گردید.

پس از اعلام عدم پرداخت جریمه نقدی از سوی وحید فائزپور، ماموران اجرای احکام این فعال آذربایجانی را بازداشت و به شعبه ۱۰۷دادگاه جزایی اورمیه منتقل نمودند.

علی نوبخت رئیس شعبه ۱۰۷دادگاه جزایی اورمیه با احتساب ۸ روز بازداشت قبلی این فعال در بازداشتگاه اداره اطلاعات اورمیه، حکم ۳۳ روز حبس در زندان مرکزی اورمیه را صادر نمود.

وحید فائزپور روز ۶شهریور۹۰ یک روز پس از تظاهرات مردم اورمیه در اعتراض به بی توجهی مسئولان به خشک شدن دریاچه اورمیه از سوی اداره اطلاعات اورمیه بازداشت و پس از ۸ روز بازداشت موقت به قید وثیقه ۵۰ میلیون تومانی آزاد شد.

این فعال آذربایجانی بارها به دلیل فعالیت های هویت طلبانه بازداشت و در دادگاه انقلاب محاکمه شده است.

وحید فائزپور(کیاکسار) وبلاگ نویس و فعال آذربایجانی روز ۴ خرداد۹۰ در راه بازگشت از مراسم بزرگداشت شهدای سولدوز به همراه ۱۷ تن دیگر از فعالان آذربایجانی در اورمیه بازداشت شد.

<p …read more

From:: Oyan News