ایران: بنزین از اول آذرماه «تک نرخی» می‌شود

اویان نیوز: مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با بیان اینکه دوره مصرف بنزین ۷۰۰ تومانی تمدید نخواهد شد، اعلام کرد که از اول آذرماه عرضه بنزین در سراسر کشور رسما تک نرخی خواهد شد.

به گزارش اویان نیوز به نقل از رادیوفردا، سید ناصر سجادی در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر گفت که در طول ماه‌های اخیر روند مصرف و برداشت بنزین ۷۰۰ تومانی در مقایسه با روزهای نخست آزادسازی قیمت این فرآورده نفتی کند شده است.

ایران در خردادماه امسال قیمت هر لیتر بنزین معمولی را به ۱۰۰۰ تومان و هر لیتر بنزین سوپر را به ۱۲۰۰ تومان افزایش داد و اعلام کرد افرادی که در کارت سوخت خود بنزین سهمیه‌ای دارند، فقط تا پایان شهریور ماه فرصت دارند تا آن را استفاده کنند.

با این حال، دولت حسن روحانی اول مهرماه اعلام کرد که مهلت استفاده از بنزین سهمیه‌ای ۷۰۰ تومانی را تمدید کرده است.

اکنون مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران می‌گوید که این شرکت درخواستی برای تمدید دوباره دوره مصرف ذخیره بنزین ۷۰۰ تومانی کارت‌های سوخت به دولت ارائه نکرده است و از این رو پیش بینی می‌شود عملا دوره مصرف بنزین ۷۰۰ تومانی توسط دولت تمدید نشود و ۳۰ آبان ماه آخرین روز عرضه بنزین ۷۰۰ تومانی در کشور باشد.

بعد از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها در دی ماه ۸۹، قیمت بنزین سهمیه‌ای از ۱۰۰ تومان به ۴۰۰ تومان و قیمت بنزین معمولی آزاد نیز به ۷۰۰ تومان افزایش یافت.

پس از آن شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران، روز چهارم اردیبهشت ۹۳ قیمت بنزین سهمیه‌ای را به ۷۰۰ تومان افزایش داد.

سجادی با بیان اینکه با حذف بنزین ۷۰۰ تومانی از اول آذرماه سال جاری و فروش تک نرخی بنزین، عرضه کارتی این فرآورده نفتی همچون گذشته ادامه می‌یابد، تاکید کرد: تاکنون هیچ برنامه‌ای برای حذف و یا …read more

From:: Oyan News