دومین حمله به قطار مسافری تهران-آنکارا؛ حرکت «ترانس آسیا» لغو شد

اویان نیوز: برای دومین بار در دو روز گذشته یک قطار مسافری در مسیر ایران-ترکیه با مین کنترل از راه دور مورد حمله قرار گرفته است.

به گزارش اویان نیوز به نقل از بی بی سی، این اتفاق در نزدیکی روستای کچیکایاسی در استان وان ترکیه و کمی بعد از نیمه‌شب به وقت محلی اتفاق افتاد. در این حادثه راننده قطار به طور سطحی زخمی شده است.

قطاری که گزارش شده اوایل بامداد امروز مورد حمله قرار گرفته از ایران به ترکیه فرستاده شده بود تا مسافران قطاری را که دیروز با انفجار یک مین دیگر متوقف شد به ایران بازگرداند.

در هیچ یک از این دو انفجار کسی کشته یا به طور جدی زخمی نشده است اما به واگن‌ها و ریل راه‌آهن آسیب رسیده و همچنین در انفجار بامداد امروز لوکوموتیو قطار آسیب دیده است.

مدیر روابط عمومی راه آهن ایران به ایسنا گفته است که برای اطمینان از ایمنی قطارها و مسافران، حرکت قطار تهران-آنکارا (ترن آسیا) متوقف شده است.

شرکت رجا اعلام کرد که برای راه‌اندازی مجدد قطارها منتظر اعلام نظر رسمی مقامات ترکیه خواهد بود.

خبرگزاری آناتولی ترکیه همچنین می‌گوید چریک‌های پ‌ک‌ک در استان قارص ترکیه ریل قطار را بمبگذاری کردند و پس از آن به روی کارگرانی که برای تعمیر ریل فرستاده شده بودند آتش گشودند. معاون فرماندار منطقه گفته یکی از کارگران در این حمله کشته شده است.

به غیر از این دو حمله، آسوشیتدپرس به نقل از منابع دولتی ترکیه نوشته است که شب گذشته در حمله‌‌ای به یک پاسگاه پلیس در استان آدانا دو پلیس و دو چریک پ‌ک‌ک کشته شده‌اند.

پس از حمله مرگبار دو هفته پیش به اعضای فدراسیون انجمن‌های جوانان سوسیالیست در سوروچ خشونت‌ها در ترکیه بالا گرفته است. در این حمله بیش از ۳۰ نفر کشته شدند.

The post دومین حمله به قطار مسافری تهران-آنکارا؛ حرکت …read more

From:: Oyan News