اردبیل: افزایش سالانه آمار معتادان / رواج اعتیاد بین زنان و کودکان

اویان نیوز: دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل گفت: بررسی ها نشان می دهد آمار معتادان در این استان سالانه رو به افزایش است.

به گزارش اویان نیوز به نقل از مهر، صادق سروری بعد از ظهر چهارشنبه در بازدید از نمایشگاه مبارزه با مواد مخدر اردبیل تصریح کرد: نه تنها آمار معتادان مرد بلکه آمار معتادان زن نیز مطابق با افزایش آمارها در سطح کشور در استان رو به افزایش است.

وی افزود: معضل اساسی، کاهش سن اعتیاد است که ضرورت مراقبت و توجه خانواده ها را می طلبد و باید گفت در خصوص اعتیاد هیچ خانواده ای ایمن نیست و این بلای خانمان سوز هر خانواده ای را تهدید می کند.

این مسئول گرایش به مصرف مواد صنعتی را دیگر معضل روبه رشد اعتیاد دانست و گفت: در خود استان نیز گرایش به مصرف مواد صنعتی اعتیاد آور به دلیل حمل و تولید آسان افزایش پیدا کرده است.

سروری با بیان اینکه سه درصد از جمعیت استان درگیر معضل اعتیاد است، هدف از برگزاری نمایشگاه های متعدد را اطلاع رسانی به عموم مردم دانست.

۴۶ درصد محکومین اردبیل به دلیل مواد مخدر زندانی شده اند

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل نیز در حاشیه بازدید از این نمایشگاه تصریح کرد: ۴۶ درصد محکومین استان، به دلیل مواد مخدر زندانی شده اند.

ناصر عتباتی افزود: ۷۰ درصد سرقت ها در اردبیل نیز خرد بوده و با هدف تامین مواد مخدر انجام می گیرد.

نبود شادی و نشاط در جامعه از زمینه‌های گرایش افراد به اعتیاد است

سرپرست دانشگاه محقق اردبیلی نیز در حاشیه بازدید از این نمایشگاه گفت: نبود شادی و نشاط در جامعه از زمینه‌های ترغیب افراد و گرایش به اعتیاد است.

گودرز صادقی افزود: در واقع اعتیاد برای این گروه از افراد به معنی شادی کاذب و مجازی است و به مانند این است …read more

From:: Oyan News