آذربایجان غربی: افزایش ۲۵ درصدی تصادفات جاده‌ای

اویان نیوز: رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی آذربایجان غربی از افزایش ۲۵ درصدی تصادفات جاده‌ای در این استان در طول یک ماه گذشته خبر داد.

به گزارش اویان نیوز، عباس فرمانی در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: با توجه به فرا رسیدن تعطیلی اکثر مدارس میزان تردد در جاده‌های استان به شکل چشم‌گیری نسبت به اردیبهشت افزایش یافت و در نتیجه به طور قابل انتظار سوانح رانندگی بیشتری هم شاهد بودیم.

وی افزود: در طول خرداد ماه امسال ۵۶۰ تصادف در مسیرهای برون شهری آذربایجان غربی رخ داده است که نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته ۲۵ درصد افزایش پیدا کرده است.

رئیس پلیس فرماندهی انتظامی آذربایجان غربی افزود: از کل تصادفات ثبت شده ۳۲ فقره تصادف فوتی رخ داده که منجر به فوت ۴۰ نفر از مردم این استان شده است.

این مسئول از وقوع ۳۶۰ تصادف جرحی در طول یک ماه گذشته خبر داد و تصریح کرد: در پی این تصادفات ۶۳۰ نفر مجروح شده‌اند که نشان‌دهنده رشد ۲۲ درصدی تصادفات جرحی در جاده‌های آذربایجان غربی نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته است.

فرمانی گفت: یک سوم از کل تصادفات به وقوع پیوسته در جاده‌های آذربایجان غربی مربوط به تصادفات خسارتی است.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی آذربایجان غربی به آمار سه ماه تصادفات در استان اشاره کرد و افزود: آمار تصادفات به وقوع پیوسته در سه ماه گذشته برخلاف خرداد ماه که با افزایش تصادفات تلخ رانندگی روبرو بود از روند کاهشی برخورد بوده است.

وی افزود: طبق آمار پلیس راه استان در طول سه ماه امسال ۷۶ نفر در جاده‌های آذربایجان غربی جان خود را از دست دادند که این آمار نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته ۲۷ درصد کاهش یافته است.

سابقه خبر در اویان نیوز:

جاده های آذربایجان غربی در هر روز، یک کشته و ۲۰ مجروح برجا …read more

From:: Oyan News