پنجمین پاسداشت موسیقی آشیقی در زنجان برگزار شد

اویان نیوز: پنجمین پاسداشت موسیقی آشیقی با رویکرد داستان گویی با حضور اساتید برجسته موسیقی آشیقی و شهروندان هنر دوست در زنجان برگزار شد.

به گزارش اویان نیوز به نقل از تسنیم، با برگزاری پنجمین پاسداشت موسیقی آشیقی در شامگاه شنبه تالار هنر فرهنگسرای امام خمینی زنجان پذیرای اساتید برجسته موسیقی آشیقی زنجان و علاقه‌مندان به هنر موسیقی شد.

در مراسم فعالان عرصه موسیقی آشیقی که از سراسر استان زنجان در این برنامه حضور داشتند که با ایفای هنر خود آواها و نواهای سازهای خود را در کنار بیان سخنان ناب و دلنشین در تالار هنر فرهنگسرای امام خمینی طنین انداز کردند.

آشیق مسلم عسگری، گلابعلی داودی و مهمان ویژه برنامه آشیق عمران حیدری از جمله اساتید برجسته موسیقی آشیقی حاضر در این مراسم بودند.

آشیق گلابعلی داودی از پیشکسوتان عرصه موسیقی آشیقی زنجان اظهار داشت: ما با انتقال داستان‌ها و آهنگ‌های موسیقی آشیقی نسل به نسل و سینه به سینه در حد توان در راستای حفظ و ماندگاری این موسیقی گام برداشته‌ایم.

وی با بیان لزوم ثبت و ضبط داستان‌های موسیقی آشیقی توسط هنرمندان جوان استان زنجان عنوان کرد: باید آموزش موسیقی آشیقی شکل آکادمیک و علمی به خود گیرد تا این هنر اصیل به شیوه‌ای نوین به دست نسل‌های آینده برسد.

عمران حیدری استاد برجسته موسیقی آشیقی خاطر نشان کرد: یکی از بزرگ‌ترین بخش‌های موسیقی آشیقی تبیین داستان است که این امر مسئولیت بزرگی بر دوش نسل‌های جوان ایجاد می‌کند تا برای ثبت و ضبط داستان‌های ارائه شده توسط پیشکسوتان فعالال در این عرصه اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه باید از اطلاعات آشیق‌های پیشکسوتی که اکنون در بین ما زندگی می‌کنند بهره‌مند شد، گفت: باید کاری شود که موسیقی آشیقی به شکل علمی و آموزش آکادمیک دنبال شود.

استاد برجسته موسیقی آشیقی ابراز کرد: هریک از هنرمندان فعال در عرصه موسیقی آشیقی باید داستان‌های …read more

From:: Oyan News