روحانی خواستار پیگیری رویدادهای بازی تراکتورسازی شد

اویان نیوز: رئیس‌جمهوری ایران دستور بررسی وقایع هفته آخر لیگ برتر فوتبال را داده است؛ این موضوعی بین وزیر ورزش، وزیر اطلاعات و وزیر کشور در دست بررسی است.

به گزارش رادیو فردا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، در جلسه هیئت دولت به ریاست حسن روحانی، محمود گودرزی، وزیر ورزش و جوانان ایران، گزارشی از رویداد ورزشگاه تبریز به هیئت وزیران ارائه کرد.

رئیس‌جمهوری ایران نیز دستور داد گودرزی “موضوع را مورد رسیدگی دقیق و جدی قرار دهد و درصورت ثبوت تخلف یا تقصیر، برخورد جدی مدیریتی صورت پذیرد.»

وقایع هفته پایانی لیگ، از جمله جشن قهرمانی دو تیم تراکتورسازی و سپاهان در رسانه‌های ورزشی بین‌المللی نیز بازتاب یافت. باشگاه تراکتورسازی، نحوه قضاوت و تصمیمات داور مسابقه را “از پیش تعیین شده» توصیف کرده است.

رئیس شورای شهر تبریز: دیگر نمی‌خواهیم مردم سکته کنند

در تازه‌ترین خبرهای مربوط به هفته آخر لیگ، محمدحسین جعفری، عضو شورای شهر تبریز، در صحن علنی شورا، گفت: “جریانات جلوگیری از قهرمانی تراکتور با به حاشیه بردن حبیب گردانی آغاز شد و در بازی آخر، این بلا‌ها را سر تراکتور آوردند».

آقای جعفری یادآور شد: باشگاه باید قبل از بازی، نسبت به انتخاب فغانی موضع گیری می‌کرد. با گذشت دو روز از این اتفاق تلخ هنوز کسی پاسخگو نیست، مردم آذربایجان کسی را می‌خواهند که حرفشان را به گوش مسئولان برساند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، احتشام حاجی‌پور، رئیس شورای شهر تبریز، هم گفت: “بهتر است تراکتور از لیگ کناره‌گیری کند. دیگر بس است، نمی‌گذارند ما قهرمان شویم، خود من بعد از بازی داروی آرام بخش مصرف کردم، دیگر نمی‌خواهیم مردم به خاطر مسائل فوتبالی سکته کنند.»

او خواستار ورود مسئولان نظارتی کشور به اتفاقات این بازی شد و گفت “روح مردم ایران جریحه دار شد، شرافت و کرامت مردم را دست افراد معامله باز ندهید.»

باشگاه تراکتورسازی اعلام کرده است مستنداتی …read more

From:: Oyan News