۲۶سال زندان برای دو فعال مدنی آذربایجانی

اویان نیوز: حسین علی محمدی و طاها کرمانی دو نفر از فعالان مدنی آذربایجانی در مجموع به ۲۶سال زندان محکوم شدند.

بنا به اطلاع اویان نیوز، شعبه ۱۰۴ دادگاه عمومی تبریز حسین علی محمدی و طاها کرمانی را به اتهام “توهین به مقدسات اسلام» و “تحریق اموال عمومی» به ۱۰ سال زندان محکوم نمود.

این دادگاه برای هر اتهام حکم ۵ سال حبس تعزیری صادر نموده است.

پیش از این قاضی باقرپور رییس شعبه ۳ دادگاه انقلاب تبریز این دو فعال آذربایجانی را به اتهام تبلیغ علیه نظام و توهین به رهبری به ۳ سال حبس تعزیری محکوم نموده بود.

هر کدام از این فعالان با احکام دادگاه عمومی و انقلاب تبریز به ۱۳ سال حبس تعزیری محکوم شدند.

حسین علی محمدی که در زندان مرکزی تبریز بسر می برد روز ۱۰اسفند۹۳ در محل کار سالار طوری در نزدیکی شهر تبریز از سوی ماموران امنیتی بازداشت و برای اجرای حکم محکومیت خود به این زندان منتقل گردید.

ماموران امنیتی در حین بازداشت، این فعال آذربایجانی را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

حسین علی محمدی و طاها کرمانی روز ۱۳آبان۹۲ از سوی ماموران امنیتی در تبریز بازداشت و پس از نزدیک به ۶ ماه بازداشت موقت به قید وثیقه از زندان مرکزی تبریز آزاد شدند.

در روزهای بازداشت این فعالان در بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز اخباری مبنی بر “شکنجه شدید» ایشان در برخی از رسانه ها منتشر شد.

پیشتر حسین علی محمدی روز ۲۱شهریور۹۲ در جریان دیدار تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز و ملوان بندرانزلی به همراه فرزاد مهدوی(آلتای) از سوی ماموران امنیتی بازداشت و پس از یک روز بازداشت به قید وثیقه ملکی آزاد شد.

در آن زمان ماموران امنیتی هنگام بازداشت حسین علی محمدی در ورزشگاه یادگار امام تبریز وی را به شدت مورد ضرب و شتم قرار دادند؛ در اثر این ضرب و شتم آثار …read more

From:: Oyan News