سال گذشته ۷۶۳ نفر بر اثر اصابت سلاح سرد جان باختند

اویان نیوز: در سال ۱۳۹۳، ۷۶۳ نفر در ایران بر اثر اصابت سلاح سرد جان خود را از دست دادند که از این تعداد ۶۲۵ نفر مرد و ۱۳۸ نفر زن بودند.

به گزارش اویان نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان پزشکی قانونی، در سال ۱۳۹۳، ۷۶۳ نفر در ایران بر اثر ضربات سلاح سرد جان باختند، این رقم در مقایسه با سال قبل از آن که آمار تلفات سلاح سرد ۷۶۰ نفر بود، چهار دهم درصد افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش در این مدت استان‌های تهران با ۱۲۷، خراسان رضوی با ۶۵ و فارس با ۵۰ فوتی بیشترین و استان‌های خراسان جنوبی با دو، کهگیلیویه و بویراحمد با چهار و بوشهر با پنج کمترین آمار تلفات را داشته‌اند.

در سال گذشته همچنین بیشترین آمار تلفات سلاح سرد با ۸۰ مورد در دی ماه و کمترین آن با ۴۹ مورد در آذر ماه به ثبت رسیده‌؛ در اسفند ماه سال گذشته نیز آمار مرگ ناشی از سلاح سرد با ۱۶٫۴ درصد افزایش در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن به ۶۴ نفر رسیده‌است.

در پنج سال گذشته آمار تلفات سلاح سرد با وجود اندکی افزایش در سال گذشته (چهار دهم درصد) همواره با سیر نزولی مواجه بوده به نحوی که از یک هزار و ۹۳ نفر در سال ۱۳۸۹ به ۷۶۳ نفر در سال ۱۳۹۳ رسیده است.

The post سال گذشته ۷۶۳ نفر بر اثر اصابت سلاح سرد جان باختند appeared first on پایگاه خبری – تحلیلی اویان نیوز.

…read more

From:: Oyan News