هزینه استخراج معدن بر دوش مردم زنجان، ارزش افزوده آن در جیب سایر استانها

اویان نیوز: رئیس شورای اسلامی استان زنجان گفت: در شرایطی که مردم استان متحمل هزینه های بهره برداری از معادن می شوند ارزش افزوده ناشی از آن در جیب سایر استانها جاری است.

به گزارش اویان نیوز به نقل از مهر، سعید خدادادی شامگاه سه شنبه در جلسه مشترک با مدیر کل صنعت،معدن و تجارت استان زنجان خاطر نشان کرد: فراوانی کاروانسراها و سراهای موجود در زنجان مبین آن است که تجارت در زنجان در گذشته بسیار پر رونق بوده چرا که زنجان از موقعیت جغرافیایی مناسبی برای عبور و مرور برخوردار بوده است.

رییس شورای اسلامی استان زنجان همچنین با انتقاد از خام فروشی مواد معدنی در زنجان انتقاد و ابراز کرد: در شرایطی که مردم استان متحمل هزینه های بهره برداری از معادن می شوند ارزش افزوده ناشی از آن در جیب سایر استانها جاری است.

خدادادی بیان داشت: با وجود معادن معدنی غنی در استان باید کارخانه هایی متناسب با ظرفیت آن از جمله کاشی سرامیک و فرآوری مواد معدنی ایجاد شود.

سید جعفر ایوار دیگر عضو شورای اسلامی استان زنجان نیز با تاکید بر لزوم پرداخت حقوق دولتی صنایع و معادن به استان گفت: متاسفانه در حال حاضر میزان ارزش افزوده این صنایع شفاف نیست و به شهرهایی پرداخته می شود که شرکت مربوطه در آنجا ثبت شده است.

حسن رضا بیگدلو دیگر عضو شورای اسلامی استان زنجان نیز از کند بودن اقدامات توسعه ای در استان گلایه و اظهار کرد: وضعیت عمرانی و اقتصادی استان به گونه ای است که مردم در مواجهه با سایر استانها احساس تبعیض و مهاجرت پیشه می کنند.

حسین فرامرزلو دیگر عضو شورای اسلامی استان زنجان نیز، خواستار توضیحاتی در خصوص وضعیت پتروشیمی زنجان، پالایشگاه،شهرک تخصصی “آی تی» و منطقه ویژه اقتصادی زنجان شد.

وی درادامه با ابراز تاسف …read more

From:: Oyan News