نپال: وقوع دوباره یک زلزله بالای هفت ریشتری

اویان نیوز: حدود دو هفته پس از زلزله بزرگی که کشور نپال و به‌ویژه پایتخت آن را لرزاند و دست‌کم هشت هزار کشته بر جای گذاشت، یک زمین‌لرزه دیگر به اندازه ۷.۳ در مقیاس ریشتر روز سه‌شنبه این کشور را لرزاند.

به گزارش اویان نیوز به نقل از رادیوفردا، سه ‌شنبه ۲۲اردیبهشت۹۴، زمین‌لرزه بار دیگر ساکنان شهر کاتماندو، پایتخت نپال، را وحشت‌زده به خیابان‌ها کشانده است.

خبرگزاری فرانسه به نقل از مرکز زمین‌شناسی آمریکا و همچنین شاهدان عینی گزارش می‌دهد، این زلزله ۷.۳ ریشتری که در ابتدا ۷.۴ ریشتر گزارش شد در دهلی نو، پایتخت هندوستان،‌ نیز احساس شده است.

هنوز از تلفات و خسارات احتمالی این زمین‌لرزه گزارشی مخابره نشده است.

در تاریخ ۲۵ آوریل یعنی بیش از دو هفته پیش کشور نپال شاهد زمین‌لرزه‌ای به قدرت ۷.۸ در مقیاس ریشتر بود که تاکنون دست‌کم هشت هزار کشته بر جای گذاشته است.

این زمین‌لرزه عظیم علاوه بر این که در نپال هزاران نفر را نیز بی‌خانمان کرد و به بسیاری از آثار باستانی آسیب رساند، در دو کشور هند و چین نیز حدود صد قربانی گرفت.

مرکز زمین‌شناسی آمریکا روز سه‌شنبه خبر داد که زمین‌لرزه بزرگ نیم‌روز به وقت نپال دقایقی بعد پس‌لرزه‌ای ۵.۶ ریشتری را به دنبال داشته است.

زمین‌لرزه بزرگ روز سه‌شنبه در حالی اتفاق افتاده است که، به گزارش سازمان ملل، زمین‌لرزه سهمگین نخست زندگی هشت میلیون نفر از جمعیت ۲۸ میلیون نفری این کشور را مختل کرده است. در این میان دو میلیون نفر نیاز فوری به آب، غذا، دارو و مایحتاج اولیه دارند.

یونیسف، صندوق کودکان سازمان ملل متحد، می‌گوید نیم میلیون کودک را به دلیل نگرانی از شیوع سرخک، واکیسنه کرده، و همزمان ۱.۷ میلیون کودک در مناطقی که خسارت‌های گسترده دیده‌اند، نیاز فوری به کمک‌های انسان‌دوستانه دارند.

سابقه خبر در اویان نیوز:

احتمال افزایش شمار قربانیان زلزله نپال به …read more

From:: Oyan News