کیفیت هوای اورمیه به مرز ناسالم رسید/ هشدار به گروه های سنی حساس

اویان نیوز: سرپرست حوزه نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: هم اکنون میزان ذرات معلق در هوای اورمیه به ۱۰میکرون رسید که سه برابر استاندارد است.

به گزارش اویان نیوز، سعید موسوی در گفتگو با مهر با بیان اینکه از صبح امروز پدیده گرد و غبار در استان به خصوص در شهرهای جنوبی گزارش شده بود افزود: به دلیل بالا نبودن میزان ذرات معلق در هوا هیچ هشداری از سوی محیط زیست اعلام نشد اما هم اکنون گرد و غبار هوا موجب شده است هوای اورمیه برای تمامی گروه های سنی ناسالم باشد.

وی اضافه کرد: هم اکنون میزان گرد و غبار ۳۴۴ میکروگرم بر مترمکعب برآورد می شود که حدود سه برابر میزان استاندارد است این در حالی است که منشا این گرد و غبار خارجی بوده و نیازمند توجه مسئولان ذیربط است.

سرپرست حوزه نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی یادآور شد: سال گذشته اورمیه تنها ۲۱ روز دارای هوای پاک بود.

وی عنوان کرد: سایر روزهای باقی مانده به معنی ناپاک بودن نیست بلکه براساس تقسیم بندی هوای پاک، سالم، ناسالم و خطرناک است که اورمیه تنها ۲۱ روز هوای پاک را تجربه کرد.

موسوی ادامه داد: با توجه به ناسالم بودن هوا برای عموم مردم به خصوص گروه های سنی حساس کودکان و سالمندان توصیه می شود از حضور خارج از منزل تا حد امکان خودداری و در صورت نیاز از ماسک استفاده کنند.

این مقام مسئول همچنین توصیه کرد تا حد امکان افراد مبتلا به بیماری قلبی و ریوی، سالمندان، زنان باردار و کودکان در مناطق ناسالم از تردد و فعالیت در فضای باز و معابر خودداری کنند.

The post کیفیت هوای اورمیه به مرز ناسالم رسید/ هشدار به گروه های سنی حساس appeared first on پایگاه خبری – …read more

From:: Oyan News