تبریز: نگرانی والدین از تنبیه بدنی فرزندانشان در مدارس

اویان نیوز: “امیرمحمد» دانش آموز خردسال یکی از مدارس ابتدایی تبریز به دلیل اشتباه های املایی از سوی معلم اش تنبیه و از کلاس اخراج شد؛ پس رسانه ای شدن این موضوع تنبیه بدنی در مدارس ایران دوباره مورد توجه افکار عمومی قرار گرفت.

به گزارش اویان نیوز به نقل از فارس، در حالیکه این روزها بسیاری از دانش‌آموزان به بهانه هفته معلم با شاخه گل وارد مدرسه می‌شوند تا از معلم خود قدردانی کنند، شماری از دانش‌آموزان به خاطر تنبیه‌های خشن، نه تنها دل خوشی از معلمانشان ندارند که از مدرسه هم فراری‌ هستند.

در آخرین نمونه از بروز خشونت در مدارس آذربایجان‌شرقی، معلم مدرسه‌ای ابتدایی در خیابان ولیعصر جنوبی تبریز به جرم اشتباه‌های “امیرمحمد» در نوشتن املاء، موهای او را کشیده و پس از زدن سیلی محکم، او را به بیرون از کلاس می‌اندازد تا ضعف وی در این ماده درسی به این طریق جبران شود.

تداوم این رفتار آزاردهنده توسط معلم “امیرمحمد» و بروز گاه و بیگاه رفتارهایی مشابه توسط معاون مدرسه، والدین وی را به شدت از آثار زیانبخش روحی و روانی این تنبیه‌ها نگران کرده است و حتی مادر این دانش‌آموز می‌گوید که دیگر فرزندش تمایلی به حضور در مدرسه ندارد.

روایت مادر “امیرمحمد»

مریم اسکندری مادر این دانش آموز اظهارمی کند: بارها از رفتارهای خشن آموزگار فرزندم انتقاد کرده و مراتب را به مدیر مدرسه انعکاس داده‌ایم اما این تذکرها چاره‌ساز نبوده و حالا کار به جایی رسیده که “امیرمحمد» از مدرسه فراری است.

وی در ادامه می گوید: من خودم معلم بازنشسته هستم و اطمینان دارم که همه فرهنگیان، زحمت‌کش و دلسوز هستند اما وقتی یک خانم معلم پا به سن گذاشته، مرتب موهای فرزندم را سر کلاس می‌کشد و علاوه بر توهین‌های رکیک، سیلی‌های محکمی به خاطر غلط املای امیرمحمد می‌زند، نشان می‌دهد که این معلم، بی‌حوصله و عصبی است.

<p …read more

From:: Oyan News