نماینده بناب: مقصران خشک شدن دریاچه اورمیه عذرخواهی کنند

اویان نیوز: نماینده مردم بناب در مجلس با انتقاد از سیاسی کاری در موضوع دریاچه اورمیه گفت: مقصران خشک شدن دریاچه اورمیه عذرخواهی کنند.

به گزارش اویان نیوز به نقل از ایسنا، حجت الاسلام محمد باقری در کرسی آزاد اندیشی احیای دریاچه اورمیه که با حضور نماینده ویژه رئیس جمهور، مدیران محلی و استانی و نمایندگان تشکل های غیردولتی در دانشگاه بناب برگزار شد، گفت: نباید از ابتدا موضوع دریاچه اورمیه را سیاسی می کردند خیلی از علاقمندان و دلسوزان به احیای دریاچه از ترس رد صلاحیت گزینشی جرات ندارند با این مسئله نزدیک شوند.

وی افزود: مسئولان مربوطه باید مقصرانی را که با انجام کارهای غیرکارشناسی در سال‌های گذشته موجب تشدید بحران دریاچه اورمیه و تحمیل این بلای زیست محیطی و اقتصادی به منطقه شدند شناسایی کنند تا آنها از مردم غذرخواهی کنند و این حق مردم است که مقصران را بشناسند.

باقری اظهار کرد: عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با طرح این سوال از دبیر ستاد احیای دریاچه اورمیه که چرا شش دانشگاه دولتی استان آذربایجان شرقی در طرح احیا نامحرم هستند، گفت: دانشگاه صنعتی شریف محترم است اما حداقل دانشگاه تبریز قدمت بیشتری از آن دارد و از لحاظ میدانی هم به دریاچه نزدیک‌تر است.

حجت الاسلام باقری پیشنهاد داد هر مسئولی که در زمینه احیای دریاچه اورمیه وظایف محوله خود را به خوبی انجام ندهد در پایان سال باید از مردم غذرخواهی کند.

وی گفت: همانطور که انرژی هسته ای حق مسلم ماست، احیای دریاچه ارومیه هم حق مسلم ماست.

حجت الاسلام باقری در بخش پایانی سخنان خود تاکید کرد: مسئولان ستاد احیای دریاچه اورمیه باید هر ماه به مردم گزارش دهند که اعتبار هنگفت اختصاص یافته برای این ستاد به چه میزان جذب شده و در کجاها صرف شده است

The post نماینده بناب: مقصران خشک شدن دریاچه اورمیه …read more

From:: Oyan News