سراب: یک کارگر ساختمانی بر اثر سقوط از بلندی جان باخت/بیمه مشکل کارگران ساختمانی

اویان نیوز: یک کارگر ساختمانی ۴۸ ساله بر اثر سقوط از یک ساختمان در حال احداث سه طبقه در سراب جان باخت.

به گزارش اویان نیوز به نقل از مهر، اکبر نادی پزشک متخصص طب اورژانس دوشنبه با اعلام این خبر گفت: متاسفانه شدت جراحات وارده و صدمات ناشی از سقوط از بلندی به حدی بود که امکان نجات میسر نشد و مصدوم بر اثر پارگی آئورت و صدمات جسمی دیگر فوت کرد.

به گفته وی امدادگران مرکز ۱۱۵ سراب بلافاصله بعد از اطلاع از حادثه، مصدوم را به اورژانس بیمارستان امام سراب انتقال دادند اما شدت جراحات وارده و آسیب های جسمی ناشی از حادثه موجب ناکام ماندن تلاش تیم جراحی و درمانی نامبرده شد.فرد یادشده در حال کار آلماتوربندی یک ساختمان سه طبقه در سراب بود.

سعید مسلمانی رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی گفت: متاسفانه در حال حاضر بیش از ۳۵۰۰ کارگر ساختمانی بیمه نشده در سراب وجود دارد که هرلحظه ممکن است در اثر حوادث ناشی از کار آسیب ببینند. این در حالیست که اگر کارگران ساختمانی، تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرارداشته باشند و در اثر حادثه ناشی از کار آسیب ببینند تحت حمایت بیمه ای خواهند بود.

این مسئول تشکل صنفی کارگران ساختمانی با انتقاد از سیستم سهمیه بندی شهرستانی در بیمه شدن کارگران ساختمانی یاداورشد: در شهرستان سراب نزدیک ۲ هزار کارگر ساختمانی شناسایی و تحت بیمه تامین اجتماعی قرارگرفته اند

The post سراب: یک کارگر ساختمانی بر اثر سقوط از بلندی جان باخت/بیمه مشکل کارگران ساختمانی appeared first on پایگاه خبری – تحلیلی اویان نیوز.

…read more

From:: Oyan News