حرکت های قانونی را به عنوان مخالفت با نظام تبلیغ نکنید

1

اویان نیوز: جمعی از شعرا، نویسندگان و فعالان فرهنگی آذربایجانی با امضای بیانیه ای انتقاد خود را نسبت به برخورد نهادهای امنیتی در روز جهانی زبان مادری ابراز کردند.

به گزارش اویان نیوز، ۵۱ نفر از شعرا، نویسندگان و فعالان فرهنگی آذربایجانی در بیانیه ای انتقاد خود را در خصوص اتفاقات روز جهانی زبان مادری ابراز کردند.

به گفته امضا کنندگان این بیانیه، در روزهای پایانی سال۹۳ رونوشت هایی از این بیانیه به وزارت فرهنگ و ارشاد، استانداری و فرمانداری تهران و برخی از نمایندگان شهرهای مختلف آذربایجان در مجلس شورای اسلامی ارسال شده است.

در این بیانیه با اشاره به وعده های انتخاباتی حسن روحانی در مورد حقوق اقوام، ادیان و مذاهب آمده است: تا روز ۲ اسفند به بهانه های گوناگون با هیچ مجوز برگزاری مراسم زبان مادری با محوریت زبان تورکی آذربایجانی موافقت به عمل نیامد و در کمال ناباوری برای ۷ نفر در این رابطه قرار بازداشت موقت صادر و به زندان انتقال یافتند.

امضا کنندگان این بیانیه با بیان پایین بودن آستانه تحمل عده ای از مسئولان در برخورد با اقوام و فرهنگ های غیر فارس، خطاب به این مسئولان نوشته اند: با تنگ نظری های نابجا حرکت های قانونی حق مدار را با عناوین ناهمگون به عنوان مخالفت با نظام و حکومت تبلیغ نکنید و در راستای نیل به وحدت جهانی با عدول از هرگونه تعصبات قومی واحد و نفی هر گونه باور و کردار ناسیونالیستی، احترام به کلیه اقوام و فرهنگ ها را مورد توجه قرار دهید.

اسامی امضاء کنندگان :

اکبر آزاد – محمد احمدی – اسماعیل ابراهیمی مهر – حبیب اسلامی – بختیار – رامین بلاد – علی برشته – علی بدلی – حسینی – اکبر حمیدی علیار – محمد حسن حشمتی افشار – صیاد حمیدیان – بهمن خالقی – رسول داشکسن – دانشمند – هرمز دولت یاری – …read more

From:: Oyan News