تبریز: واردات بی ‌رویه باعث تعطیلی برخی کارخانجات شد

اویان نیوز: قائم مقام دبیر شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی آذربایجان شرقی گفت: عدم حمایت بانکهای خصوصی از بخش خصوصی و واردات بی ‌رویه کالا باعث تعطیلی برخی کارخانجات شد.

به گزارش اویان نیوز به نقل از مهر، احمد محمدزاده در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی آذربایجان شرقی در تبریز با بیان اینکه واردات بی ‌رویه کالا بدون توجه به نیاز بازار یکی دیگر از عواملی بود که در سال گذشته باعث تعطیلی برخی واحدهای تولیدی و کارخانجات شد.

وی با تاکید بر ضرورت حمایت بانک ها از سرمایه گذاران اظهار داشت: افزایش سودبانکی و افزایش مبلغ سرمایه‌ گذاری از وام مصوب به دلیل بالا رفتن نرخ تورم باعث تبدیل شدن بخشی از سرمایه در گردش واحدهای تولیدی به سرمایه شد.

محمدزاده سپس ادامه داد: در این صورت بود که به تدریج واحدهای تولیدی با نبود سرمایه در گردش مواجه شده و تعطیل شدند.

وی عدم اصلاح قانون مالیات و پرداخت مالیات بر تورم را از دیگر عوامل تعطیل شدن واحدهای تولیدی عنوان کرد و افزود: تکثر واحدهای تولیدی کوچک و آسیب‌ پذیری آنها در برابر تورم و رکود از دیگر مشکلات موجود در صنعت کشور است.

قائم مقام دبیر شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان با بیان اینکه مالیات بر ارزش افزوده مشکلات زیادی به وجود آورده و تبدیل به ترمز سرمایه‌ گذاری شده است، گفت: بیشتر واحدهای تولیدی نمی ‌توانند این مالیات را از مشتری بگیرند و مجبور می شوند خودشان پرداخت کنند که این عامل نیز باعث بی انگیزگی سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری می شود.

The post تبریز: واردات بی ‌رویه باعث تعطیلی برخی کارخانجات شد appeared first on پایگاه خبری – تحلیلی اویان نیوز.

…read more

From:: Oyan News