قتل ۸ مرزبان در جنوب شرقی ایران در حمله افراد مسلح

اویان نیوز: هشت مامور مرزبانی ایران در شبیخون مهاجمان مسلحی که از سوی رسانه های ایران “اشرار» توصیف می شوند کشته شده اند.

به گزارش اویان نیوز به نقل از بی بی سی فارسی، خبرگزاری تسنیم ایران گزارش می دهد که حمله در یکی از پاسگاه های مرزی بین پیشین و باهوکلات در استان سیستان و بلوچستان روی داده است.

حمله ظاهرا دوشنبه شب به وقت محلی روی داد و به گزارش تسنیم در آن سه درجه دار، چهار سرباز و یک خدمه دیگر نیروهای امنیتی ایران در اثر شلیک آر پی جی و تک تیراندازان کشته شدند.

علی اصغر میرشکاری معاون امنیتی سیستان و بلوچستان این خبر را تایید کرد و گفت:‌ نیروهای مرزبانی جمهوری اسلامی ایران در منطقه نگور حد فاصل میل مرزی ۲۳۹ پایین تر از جکیگور با عوامل تروریستی که از داخل پاکستان وارد مرزهای ایران شده بودند درگیر شدند.

او اضافه کرد: تروریست های مسلح در این اقدام کور با ورود از طریق خاک پاکستان به داخل خاک ایران در درگیری با ماموران، هشت نفر از نیروهای مرزبانی ایران اسلامی را شهید کرده به خاک پاکستان گریختند.

او از دولت پاکستان خواست مسئولان را دستگیر کند و تحویل ایران دهد.

با این حال به گزارش سایر رسانه های ایرانی احمد علی محبتی فرماندار چابهار گفت: در این حمله تروریستی ماموران نیز با اشرار درگیر شدند که تعدادی از آن‌ها به هلاکت رسیدند و تعدادی نیز زخمی شدند.

پیشتر در روز دوشنبه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از “انهدام یک تیم تروریستی» در جنوب شرق ایران و کشتن اعضای آن خبر داده بود.

سپاه گفت که عملیات دوشنبه در پی یک رشته “عملیات شناسایی و تعقیب و گریز طی روزهای اخیر” انجام شده است.

این نیرو گفت که این عملیات صبح روز دوشنبه ۱۷ فروردین در مناطق قصر قند و نیک‌شهر در استان سیستان و بلوچستان …read more

From:: Oyan News