ایران: درهای سالن‌ های ورزشی به روی زنان باز خواهد شد

اویان نیوز: معاون وزیر ورزش و جوانان اعلام کرد که شورای امنیت کشور با طرح آن‌ها مبنی بر ورود زنان به ورزشگاه‌ها موافقت کرده است. او البته گفت که برخی ورزش‌ها “مردانه‌‌اند» و درهای این استادیوم‌ها همچنان به روی زنان بسته خواهد ماند.

به گزارش اویان نیوز به نقل از دویچه وله، شنبه ۱۵فروردین۹۴ عبدالحمید احمدی، معاون وزیر ورزش و جوانان در گفت‌وگو با خبرگزاری دولتی ایرنا اعلام کرد که “شورای امنیت» کشور با طرح این وزرات‌خانه‌ها مبنی بر حضور زنان و خانواده‌ها در سالن‌های ورزشی موافقت کرده است.

احمدی تاکید کرد که در این طرح امکان ورود زنان و خانواده‌ها به استادیوم‌های ورزشی برای همه‌ی ورزش‌ها فراهم نمی‌شود.

او مدعی شد که برخی ورزش‌ها “مردانه» است و خود خانواده‌ها هم طالب حضور در سالن‌های ورزشی برای تماشای این ورزش‌ها نیستند.

معاون وزیر ورزش و جوانان مشخص نکرد که چه ورزش‌هایی را “مردانه» می‌داند.

به نظر می‌رسد بنا به طرح زنان کماکان از حضور در استادیوم‌های فوتبال برای تماشای این مسابقه محروم می‌‌مانند و احتمالا امکان حضور آن‌ها در سالن‌های ورزشی والیبال فراهم می‌شود.

مسئولان ورزش ایران در ماه‌های گذشته از سوی فدراسیون جهانی والیبال تحت فشار جدی قرار گرفتند تا زمینه‌ی حضور زنان در سالن‌های والیبال برای تماشای مسابقات را فراهم کنند.

فدراسیون جهانی والیبال به دلیل این ممنوعیت علیه زنان و بازداشت غنچه قوامی به دلیل تلاش برای حضور در ورزشگاه، ایران از میزبانی بازی‌های جام جهانی والیبال محروم کرد.

عبدالحمید احمدی در پاسخ به این سوال که آیا طرح ورود زنان به سالن‌های ورزشی در سراسر کشور اجرا خواهد شد یا خیر گفت: “پیش‌بینی‌هایی در این زمینه صورت گرفته و قصد داریم امسال طرح را اجرایی کنیم.»

شهین‌دخت مولاوردی، معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده نیز این خبر را در صفحه‌ی فیسیوک و توئیتر شخصی خود تایید کرد.

سپ بلاتر، رئیس فدراسیون جهانی فوتبال در …read more

From:: Oyan News