بیش از ۳ میلیون گردشگر نوروزی وارد منطقه آزاد ارس شدند

اویان نیوز: سخنگوی سازمان منطقه آزاد ارس (آراز) از ورود بیش از سه میلیون نفر گردشگر نوروزی از مبادی ورودی مناطق منفصل به منطقه آزاد ارس تا یازدهم فروردین ماه جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد ارس، مختار خوش پیمان اظهار داشت: بر اساس آمار گزارش شده از سوی کمیته آمار ستاد هماهنگی خدمات سفر منطقه آزاد ارس این تعداد گردشگر از ۲۵ اسفند سال ۱۳۹۳تا ۱۱ فروردین سال‌جاری به ارس سفر کرده‌اند.

وی با بیان اینکه منطقه آزاد ارس دارای چهار منطقه منفصل و ۹ گیت ورودی در محدوده‌های جلفا، نوردوز، خداآفرین و قلی بگلو است، افزود: عملیات آمارگیری از مسافران نوروزی به این منطقه در گیت‌های ورودی انجام می‌گیرد.

خوش‌پیمان به ارتقاء سطح ارایه خدمات گردشگری، راه‌اندازی مجتمع‌های تجاری مختلف با ارایه کالاهای باکیفیت و رستوران‌ها و مراکز تفریحی و اقامتی جدید اشاره کرد و گفت: میزان ورود گردشگران به منطقه آزاد ارس نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۸ درصد رشد داشته است.

سخنگوی سازمان منطقه آزاد ارس از فراهم شدن پارکینگ‌های مختلف در مراکز پرتردد محدوده‌های این منطقه خبر داد و گفت: نمایشگاه‌های مختلف عرضه صنایع دستی و توانمندی‌های منطقه آزاد ارس در زمینه‌های مختلف تولیدی و کشاورزی برپا شده است.

وی با اشاره به وجود آب و هوای بهاری در محدوده‌های جلفا، نوردوز، خداآفرین و قلی بگلو و جاذبه‌های بی‌نظیر گردشگری در مناطق و محدوده‌های منطقه آزاد ارس، افزود: هم اکنون دمای هوای شهر جلفا بعنوان پرترددترین مسیر استان آذربایجان‌شرقی ۲۰ درجه سانتیگراد است.

ستاد هماهنگی خدمات سفر منطقه آزاد ارس در نوروز ۱۳۹۴ برنامه‌های فرهنگی، هنری ورزشی، گردشگری و نمایشگاهی مختلفی از جمله بالن سواری، پروازهای تفریحی با هواپیماهای سبک، والیبال ساحلی، تیراندازی با کمان، کارتینگ، پینت بال، تور ارس گردی، جنگ شادی، نمایشگاه صنایع دستی ارس، تئاتر خیابانی، پرواز …read more

From:: Oyan News