ایران: نگرانی از کمبود داروی بیماران خاص با آغاز سال جدید شمسی

اختصاصی اویان نیوز: با آغاز سال جدید شمسی داروهای بیماران صعب العلاج در داروخانه های ایران کمیاب شده است.

به گزارش اویان نیوز، در سالهای اخیر به دنبال رکود اقتصادی در ایران بیماران صعب العلاج همزمان با رکود وضعیت معیشتی با مشکل عدم تامین داروی های درمانی مواجه شده اند.

داروهای مورد نیاز این بیماران در این سالها همزمان با گرانی بی سابقه در اغلب موارد نایاب شده و جان این بیماران را با تهدیدهای جدی مواجه کرده است.

یکی از افراد خانواده های بیماران سرطانی ساکن تهران در گفتگو با اویان نیوز با اشاره به کمبود داروی های اصلی بیماران سرطانی در روزهای اخیر می گوید: از دوم فروردین تا به حال دنبال تهیه داروهایی بیمارم هستم که متاسفانه یک قلم از داروهای اصلی به نام ۵fu250 یافت نمی شود.

به گفته ی وی، اکثر داروخانه های دولتی تهران اعم از ۱۳ آبان، هلال احمر۱و ۲، شهید کاظمی، ۲۹ فروردین، بیماریهای خاص و بیمارستانهایی مربوطه با کمبود داروی های خاص مواجه هستند.

وی در ادامه می افزاید: با توجه به دوره درمانی دو هفته ای بیمارم، با گذشت ۹ روز از موعد درمانش متاسفانه بدون هیچ اقدام درمانی منتظر داروهایی شیمی درمانی اش به سر می برد که این امر هم از نظر جسمی و هم از نظر روحی شرایط بدی را برای بیمارم ایجاد کرده است.

به گفته ی وی، کمبود داروی های خاص محدود به شهر تهران نبوده و اغلب استانها با مشکل کمبود دارو روبه رو هستند.

او در ادامه می افزاید: در سه هفته ی اخیر داروهای اصلی بیماران سرطانی در هیچ یک از مراکز درمانی تهران و داروخانه های استانهای دیگر یافت نمی شود.

به گفته ی این شهروند، با توجه به اعلام نیاز این مراکز هیچ اقدامی از سوی وزارت بهداشت و دولت در خصوص حل مشکل کمبود دارو صورت نگرفته است.

<p …read more

From:: Oyan News