دومین جعبه سیاه هواپیمای آلمانی نقش کمک خلبان در سقوط آن را تایید کرد

اویان نیوز: بررسی های انجام شده بر روی اطلاعات به دست آمده از دومین جعبه سیاه هواپیمای خطوط هوایی جرمن وینگز آلمان تایید می‌کند که کمک خلبان عمدا باعث سقوط این هواپیما شده است.

به گزارش اویان نیوز به نقل از بی بی سی فارسی، هواپیمای خطوط هوایی جرمن وینگز که از بارسلونا به مقصد دوسلدورف در پرواز بود، سه شنبه، ۲۴ مارس، در کوه‌های آلپ فرانسه سقوط کرد و تمامی ۱۵۰ سرنشین و خدمه آن کشته شدند.

سازمان تحقیقات هوانوردی فرانسه که مسئولیت تحقیق در مورد سقوط این هواپیما را برعهده دارد گفته است که آندرس لوبیتز، کمک خلبان هواپیما، به طور مکرر باعث کاهش ارتفاع آن شده است.

در بیانیه این سازمان آمده است: “خلبان برای رسیدن به ارتفاع ۱۰۰ فوتی هواپیما را روی سیستم اتوماتیک قرار داده بود.”

” پس از آن چندین بار خلبان سیستم اتوماتیک پرواز را تغییر می‌دهد تا سرعت هواپیما هنگام کاهش ارتفاع افزایش پیدا کند.”

یافته‌های اولیه از صداهای ضبط شده از کابین خلبان حاکی از آن است که کمک خلبان لوبیتز در کابین را از داخل به روی خلبان قفل کرده بود تا خلبان نتواند به کابین بازگردد.

روز گذشته دادستان های آلمانی گفتند که کمک خلبان یک هفته قبل از سقوط هواپیما، در مورد روش‌های خودکشی و همچنین امنیت درهای کابین خلبان در اینترنت جستجوهایی کرده بود.

آقای لوبیتز در سال ۲۰۰۸ برای آموزش خلبانی در لوفت‌هانزا ثبت نام کرد و در سال ۲۰۱۳ خلبان شد.

به گزارش رسانه های آلمانی، در سال ۲۰۰۹ یک دوره افسردگی جدی در او تشخیص داده شد که به خاطر آن به مدت یک سال و نیم تحت معالجه بود.

The post دومین جعبه سیاه هواپیمای آلمانی نقش کمک خلبان در سقوط آن را تایید کرد appeared first on پایگاه خبری – تحلیلی اویان نیوز.

…read more

From:: Oyan News