زنجان: بازدید نزدیک به ۳۰هزار مسافر نوروزی از اماکن تاریخی و گردشگری

اویان نیوز: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان گفت: طی هشت روز تعطیلات نوروزی ۲۹ هزار و ۶۳۰ گردشگر و مسافر نوروزی از اماکن تاریخی و دیدنی استان زنجان بازدید کرده‌اند.

به گزارش اویان نیوز به نقل از خبرگزاری مهر، یحیی رحمتی با بیان اینکه بیشترین بازدیدها مربوط به اماکنی همچون گنبد سلطانیه بوده است افزود: از آغاز اجرای طرح نوروزی در استان تا پنجم فروردین‌ماه، تعداد بازدیدکنندگان از گنبد عظیم سلطانیه به ۱۰ هزار و ۱۶۸ نفر رسید.

وی ادامه داد: گنبد عظیم و تاریخی سلطانیه همچنان به لحاظ بازدید گردشگران در رتبه نخست قرار دارد و این ابنیه تاریخی که در شهرستان سلطانیه واقع شده است.

رحمتی همچنین در خصوص وضعیت بازدید گردشگران و مسافران نوروزی از سایر اماکن دیدنی استان زنجان گفت: میزان بازدیدکنندگان از موزه رختشوی خانه طی مدت یاد شده پنج هزار و ۷۷۲ نفر، موزه صنایع‌دستی هزار و ۹۰۰ نفر، موزه مردان‌نمکی پنج هزار و ۶۲۸ نفر، غار کتله‌خور ۲ هزار و ۲۰۱ نفر، مقبره چلبی اوغلی ۹۴۱ نفر و بقعه ملا حسن کاشی نیز ۳۲۰ نفر بوده است.

The post زنجان: بازدید نزدیک به ۳۰هزار مسافر نوروزی از اماکن تاریخی و گردشگری appeared first on پایگاه خبری – تحلیلی اویان نیوز.

…read more

From:: Oyan News