همسر سعید متین پور: علیرغم قول ها به همسرم، مرخصی نوروزی داده نشد

اویان نیوز: عطیه طاهری همسر سعید متین پور می گوید، علیرغم درخواست های خانواده و قول های دادستان زنجان با مرخصی نوروزی این زندانی موافقت نشده است.

به گزارش اویان نیوز به نقل از کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران، عطیه طاهری با اظهار اینکه امسال دادستان و رییس زندان مرکزی زنجان از سعید متین پور خواسته بودند که برای مرخصی نوروزی درخواست بدهد به کمپین گفت: “من تا آخرین لحظه اداری سال گذشته پیگیری کردم اما در نهایت به ما جواب دادند که از دفتر دادستانی تهران نامه ای گرفته اند که باید طبق مقررات عمل شود و طبق مقررات یعنی نباید به زندانیان سیاسی مرخصی عید داده شود.»

سعید متین پور، متولد ۱۳۵۴، فعال مدنی آذربایجانی و فارغ التحصیل رشته فلسفه از دانشگاه تهران است. او در روزنامه و هفته نامه زنجان نیز در حوزه حقوق اقوام می نوشت.

سعید متین پور در ۴ خرداد ماه ۱۳۸۶ به دلیل شرکت در سمیناری در ترکیه بازداشت شد و در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی صلواتی به اتهام ارتباط با بیگانگان و تبلیغ علیه نظام به ۸ سال حبس محکوم شد.

او تا ۶ مهرماه ۱۳۹۳ را در بند سیاسی زندانیان زندان اوین سپری کرد و پس از این تاریخ علیرغم درخواست این زندانی به زندان مرکزی زنجان منتقل شد.

عطیه طاهری در ادامه می افزاید: “سعید پنج سال است که در زندان به سر می برد و ما بارها نامه به مسولان مختلف برای پیگیری درخواست هایمان نوشتیم اما حتی یکبار جواب مثبت نگرفتیم به همین دلیل من دیگر مدت ها نامه ننوشته بودم. این بار دادستان زنجان و مسولان زندان زنجان خواسته بودند که سعید برای مرخصیش نامه بنویسد و به همین دلیل سعید نامه نوشت و من پیگیری کردم. به نظرم فقط می خواستند ما را دوباره نزدیک سال جدید آزار دهند.»

<p …read more

From:: Oyan News