حسین علی محمدی فعال آذربایجانی بازداشت شد

اویان نیوز: ظهر امروز حسین علی محمدی فعال ملی – مدنی آذربایجانی از سوی ماموران امنیتی بازداشت شد.

بنا به اطلاع اویان نیوز، یکشنبه ۱۰اسفند۹۳ حسین علی محمدی فعال ملی – مدنی آذربایجانی در محل کار سالار طوری در نزدیکی شهر تبریز از سوی ماموران امنیتی بازداشت گردید.

ماموران امنیتی در حین بازداشت، وی را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

در روزهای گذشته، ماموران امنیتی بارها در صدد بازداشت این فعال آذربایجانی برآمده بودند.

تاکنون علت بازداشت و محل نگهداری این فعال آذربایجانی مشخص نشده است.

قاضی باقرپور رییس شعبه ۳ دادگاه انقلاب تبریز حسین علی محمدی را به اتهام تبلیغ علیه نظام و توهین به رهبری به ۳ سال حبس تعزیری محکوم نموده است.

این حکم از سوی شعبه ۶ دادگاه تجدید نظر استان آربایجان شرقی تایید شد.

پرونده ی دیگر وی نیز در شعبه ۱۰۴ دادگاه عمومی تبریز با اتهامات “تحریق اموال عمومی» و “توهین به مقدسات اسلام» در جریان است.

حسین علی محمدی روز ۲۶فروردین۹۳ به همراه طاها کرمانی و رسول رضوی پس از نزدیک به ۶ ماه بازداشت موقت به قید وثیقه از زندان تبریز آزاد شدند.

در روزهای بازداشت این فعالان در بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز اخباری مبنی بر “شکنجه شدید» ایشان در برخی از رسانه ها منتشر شد.

وی روز ۱۳آبان۹۲ از سوی ماموران امنیتی در تبریز بازداشت شده بود.

پیشتر حسین علی محمدی روز ۲۱شهریور۹۲ در جریان دیدار تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز و ملوان بندرانزلی به همراه فرزاد مهدوی(آلتای) از سوی ماموران امنیتی بازداشت و پس از یک روز بازداشت به قید وثیقه ملکی آزاد شد.

در آن زمان ماموران امنیتی هنگام بازداشت حسین علی محمدی در ورزشگاه یادگار امام تبریز وی را به شدت مورد ضرب و شتم قرار دادند؛ در اثر این ضرب و شتم آثار کبودی و التهاب در گردن و کمر این فعال آذربایجانی تا چند …read more

From:: Oyan News