تیکان تپه: خط تولید کارخانه طلای زره شوران تاکنون به بهره برداری نرسیده است

اویان نیوز: عضو شورای اسلامی شهر تکاب اعلام کرد: با گذشت بیش از سه ماه از افتتاح رسمی کارخانه تولید شمش طلای زره شوران، خط تولید این کارخانه تاکنون به بهره برداری نرسیده و شمش طلا در زره شوران تولید نشده است.

به گزارش اویان نیوز به نقل از ایلنا، مهدی انصاری گفت: این در حالی است که ماه‌ها قبل مسؤولان کارخانه طلای زره شوران از تولید شمش طلا در این کارخانه خبر داده اند.

وی افزود: کارخانه طلای زره شوران با وجود تاخیر ۲ساله در آبان ماه ۹۳ توسط معاون اول رییس جمهور و با هزینه‌ای بالغ بر ۱۵۰ میلیارد تومان افتتاح شد اما مشخص نیست چرا هنوز هیچگونه تولیدی نداشته است.

نماینده شهرستان تکاب در شورای اسلامی استان آذربایجان غربی ادامه داد: مردم شهرستان تکاب و روستاهای اطراف و بخش تخت سلیمان سالهاست چشم امید به تولید طلای از معدن زره شوران بسته‌اند چرا که مالیات بر ارزش افزوده معدن طلای زره شوران می‌تواند به توسعه روستاهای اطراف و شهرداری تکاب کمک بسیاری نماید.

انصاری اظهار کرد: با وجود ده‌ها معدن سنگ و دو کارخانه طلای آق دره و زره شوران لازم است نظارت دقیقی بر مالیات بر ارزش افزوده این معادن اعمال گردد و مسوولان باید با نظارت و شفافیت مالیاتی مانع از سندسازی و فرار مالیاتی معادن طلا و سنگ در این منطقه محروم و توسعه نیافته کشور گردند.

وی خاطرنشان ساخت: چراکه با وجود تخریب منابع طبیعی و محیط زیست این منطقه و راه‌های شهری و روستایی و به دلیل عدم وجود کمربندی و تخریب خیابان‌های اصلی شهر تکاب، اخذ مالیات بر ارزش افزوده ناچیزی که از این معادن دریافت می‌گردد می‌تواند بر زخم کهنه عقب ماندگی و توسعه نیافتگی شهرستان تکاب مرهمی موثر باشد.

سابقه خبر در اویان نیوز:

ارمغان بزرگترین معدن طلای خاورمیانه برای آذربایجان

تیکان تپه: اعتراض …read more

From:: Oyan News