پورنوگرافی یا زن‌ستیزی: پورنوگرافیِ برزخی

اویان نیوز:

کریس هدج/ برگردان میترا مسلمی

“Fifty Shades of Grey» ، کتاب و فیلم هر دو، بزرگداشت دیگرآزاریی است که پایهٔ اساسی پورن امروزی نیز هست، تجلیلِ غریب‌نمایی، احترام‌زدایی و شیْ انگاری زن است . داستان، سوغات جهانی خالی از شفقت، یکدلی و عشق است.

شهوانی نمودن قدرت غلو شدهٔ مردانه‌ مرجع سوٕ‌استفاده، خوارنمایی، تمسخر و شکنجهٔ زنان است. زنانی که بدون شخصیتی خاص ترسیم شده‌اند و تنها تمنایشان خدمت به ارضای شهوت مرد است. این فیلم‌، همانند”تک تیرانداز آمریکایی» دنیای درنده‌ای را ترسیم می‌کند که در آن انسانهای ضعیف‌تر و آسیب‌پذیر‌تر مخصوص استعمال شدن هستند و قدرتمندان، خداگون‌هایی درنده و متکبر.

پورن سعی می‌کند این فرهنگ دیگرآزاری را شهوانی کند. در پورن زنان حقوق می‌گیرند تا چنین وِردی را تکرار کنند: ` من ک… هستم، من هرزه‌ام، من جنده‌ام، من را با ک… گنده‌ات وحشیانه بکن`. آنها مشتاقند که بدنشان مورد سواستفاده قرار بگیرد.

در پورن، تفاوتهای جسمی زنها عدم کمال محسوب می‌شود و وجود ندارد. پستانهای با سیلیکون سوپر سایز شده، لبهای برجستهٔ با ژِل پر شده، بدنهای تراشیده شده توسط جراحان پلاستیک، نعوظهای با دارو ایجاد شدهٔ پایان ناپذیر، و اندامهای جنسی کاملاً بدون مو، اجراکنندگان را به قطعاتی پلاستیکی تبدیل می‌کند. بو، عرق، نفس، ضربان قلب و لمس، همراه با شور و اشتیاق از صحنه پاک شده‌اند.

پورن در واقع ربطی به سکس ندارد، اگر سکس را یک عمل دوطرفهٔ بین دو انسان بدانیم؛ پورن نوعی خودارضایی است، یک برانگیختگی شخصی ، خالی از صمیمیت و عشق.

انسانهای کمی هستند که خطر جایگزین شدن پورنوگرافی به جای صمیمیت، سکس و عشق را درک می‌کنند. عده زیادی باور دارند که پورنوگرافی جنبه‌ای از آزادی بیان است. گویی دست اندازی و سؤ‌استفاده از زن در یک مغازهٔ شکلات فروشی در چین غیرقابل قبول است، ولی در فیلم پورن کاملاً قابل پذیرش. شکنجه در ابو‌غریب غلط …read more

From:: Oyan News