مشکین شهر: انتقال دو تن از فعالان آذربایجانی به اداره اطلاعات اردبیل

اویان نیوز: امروز دو تن از فعالان آذربایجانی بازداشت شده در روز جهانی زبان مادری شهر مشکین شهر به بازداشتگاه اداره اطلاعات اردبیل منتقل شدند.

بنا به اطلاع اویان نیوز، پنجشنبه ۷اسفند۹۳ آیدین ذاکری و فردین نوبخت از بازداشتگاه اداره اطلاعات مشکین شهر به بازداشتگاه اداره اطلاعات اردبیل منتقل شدند.

هر دو این فعالان روز ۲اسفند۹۳ مصادف با روز جهانی زبان مادری در محل کار آیدین ذاکری در روستای قره درویش شهرستان مشکین شهر بازداشت گردیدند.

گفته می شود، فردین نوبخت که پس از چند ساعت بازداشت آزاد شده بود باره دیگر در روزهای اخیر از سوی ماموران امنیتی بازداشت گردید.

مقامات مسئول همچنین قالیشویی متعلق به آیدین ذاکری در روستای قره درویش مشکین شهر را پلمپ نموده اند.

پیشتر آیدین ذاکری و فردین نوبخت به دلیل فعالیت های هویت طلبانه خود بازداشت و در دادگاه انقلاب محاکمه شده بودند.

آیدین ذاکری در مرداد سال جاری به دلیل شرکت در مراسم سالیانه ساوالان به همراه چند تن دیگر از فعالان آذربایجانی بازداشت گردید.

پیش از آن نیز آیدین ذاکری و فردین نوبخت روز ۱۰خرداد۸۸ به همراه چند تن دیگر از فعالان مدنی مشکین شهر از سوی ماموران اداره اطلاعات مشکین شهر بازداشت شده بودند.

این فعالان آذربایجانی پس از آن در دادگاه انقلاب مشکین شهر به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به ۹ ماه حبس تغزیری محکوم گردیدند، این حکم در شعبه ۳ دادگاه تجدید نظر استان اردبیل به جزای نقدی تغییر نمود.

سابقه خبر در اویان نیوز:

آیدین ذاکری فعال آذربایجانی در روز جهانی زبان مادری بازداشت شد

۶ تن از فعالین آذربایجانی به جزای نقدی محکوم شدند

مشگین شهر: مراجعه ماموران امنیتی به منزل ابراهیم رشیدی (ساوالان) و آیدین ذاکری

مشگین شهر: تشدید فضای امنیتی / جستجوی خانه به خانه فعالین آذربایجانی

The post مشکین …read more

From:: Oyan News