بی خبری از وضعیت علی رضایی فعال آذربایجانی

اویان نیوز: با گذشت بیش از ۳ هفته از بازداشت علی رضایی خانواده ی وی تاکنون از وضعیت این فعال آذربایجانی خبری دریافت نکرده اند.

به گزارش اویان نیوز، شیوا داداش زاده همسر علی رضایی در حساب شخصی خود در فیسبوک گفته است: تاکنون مسئولان امنیتی اجازه تماس تماس تلفنی و یا ملاقات حضوری به وی نداده اند.

با ادامه بی خبری از این فعال آذربایجانی، خانواده ی وی از وضعیت جسمانی و سلامتی علی رضایی ابراز نگرانی می کنند.

شیوا داداش زاده در ادامه با اشاره به پیگیری روزانه ی وکیل علی رضایی می افزاید: بعد از گذشت ۲۰ روز، هنوز قرار بازداشت ابلاغ نشده و عملا به وی [وکیل علی رضایی] اجازه هیچ گونه پیگیری قانونی وضعیت پرونده همسرم را نمی دهند.

داداش زاده در گفتگو با رادیو فردا نیز با اشاره به عدم اطلاع رسانی در خصوص وضعیت همسرش می گوید: هنوز به ما درباره علت اینکه وی دستگیر شده است چیزی نگفته اند فقط گفته اند بنا به دلایل امنیتی وی بازداشت شده است.

در روزهای گذشته شیوا داداش زاده همسر علی رضایی، به دلیل اطلاع رسانی در خصوص بازداشت همسرش، به ستاد پیگیری احضار و پس از ضبط مدارک شناسایی اش، تهدید به بازداشت شده بود.

علی رضایی فعال مدنی آذربایجانی، صبح روز ۱۵بهمن۹۳، در حین عزیمت به ماموریت کاری، از سوی ماموران امنیتی در فرودگاه مهرآباد تهران از سوی ماموران امنیتی بازداشت گردید.

این فعال آذربایجانی در زندان اوین در بازداشت بسر می برد و پرونده ای در شعبه ۶ دادسرای شهید مقدسی برای او تشکیل شده است.

پیشتر علی رضایی روز ۵مهر۹۰ به دلیل شرکت در مراسم خاکسپاری ابراهیم جعفرزاده و مینا کهربایی و فرزندشان در شهر خوی به همراه ده ها تن از شهروندان و فعالان آذربایجانی بازداشت گردیده بود.

علی رضایی متولد ۱۳۶۰ در میاندوآب (قوشاچای) کارشناس ارشد کامپیوتر …read more

From:: Oyan News