هفت سال انتظار کارگران پل میان‌گذر دریاچه اورمیه برای دریافت سنوات خدمت

اویان نیوز: با گذشت ۷ از سال از گشایش پل میان‌گذر دریاچه اورمیه هنوز کارگران شاغل در این پروژه عمرانی موفق به دریافت سنوات پایان کار خود نشده‌اند.

به گزارش اویان نیوز به نقل از ایلنا، یکی از کارگرانی که در زمان ساخت پل میان‌گذر دریاچه اورمیه در این پروژه عمرانی مشغول به کار بود؛ گفت: نزدیک به ۳۰ کارگر هستیم که با وجود اتمام پروژه هنوز بابت سنوات پایان کار از کارفرما طلبکاریم.

وی گفت: بابت این طلب سال گذشته حدود ۱۶ کارگر این پروژه از شرکت “ایران صدرا» به عنوان مجری پروژه پل میانگذر اورمیه به اداره کار شکایت کردند‌؛ در این رابطه هیات‌های تشخیص و حل اختلاف اداره کار نیز کارفرما را به پرداخت مطلبات قانونی محکوم کرده‌اند.

به گفته این کارگر سابق پل میانگذر دریاچه اورمیه، با وجود آنکه نماینده کارفرما آراء هیات‌های تشخیص و حل اختلاف را پذیرفته است اما خبری از پرداخت مطالبات معوقه کارگران نیست.

وی گفت: پیش از این قرار بود تا از محل فروش اموال کارگاه، مطالبات کارگران پرداخت شود اما از زمان اتمام پروژه بساط کارگاه به تدریج برچیده شده است و در حال حاضر اموال مشخص و معقولی که کارگران بتوانند توقیف کنند وجود ندارد.

وی ادامه داد: با این حال کارگران شاکی امروز با مراجعه به واحد اجرای احکام اداره کار خواستار توقیف اموال خود شدند.

پل میانگذر دریاچه اورمیه که ۱۷۰۹ متر طول دارد و بر روی دریاچه اورمیه احداث شده‌ است و قسمتی از بزرگراه شهید کلانتری محسوب می‌شود، این پل دو استان آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی را به هم متصل می‌کند.

The post هفت سال انتظار کارگران پل میان‌گذر دریاچه اورمیه برای دریافت سنوات خدمت appeared first on پایگاه خبری – تحلیلی اویان نیوز.

…read more

From:: Oyan News