سازمان ملل: ایران ۴۲ درصد تریاک جهان را مصرف می‌کند

اویان نیوز: آمارهای جهانی دفتر مبارزه با مواد مخدر و جرم سازمان ملل نشان می‌دهد مصرف تریاک در ایران ۴۵۰ تن معادل ۴۲ درصد مصرف جهانی است.

به گزارش اویان نیوز به نقل از العربیه فارسی، آمارهای رسمی در ایران نشان می‌دهند بیش از ۶۰ درصد جرائم مرتبط با موادمخدر هستند، بیش از ۶ میلون نفر در این کشور تحت تاثیر مواد مخدر قرار دارند، روزانه ۸ نفر در اثر مواد مخدر جان خود را از دست می دهند، و ۷۰ نفر نیز روزانه به مواد مخدر معتاد می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر، آمارهای رسمی نشان می‌دهد که در حال حاضر کشور ایران یک میلیون و ۳۲۵ هزار معتاد دارد و سالانه بیش از ۵۰۰ تن مواد مخدر در این کشور مصرف می‌شود که البته آمارهای غیر رسمی رقمی بیش از این را نشان می‌دهد.

در گزارشی که توسط معاونت رفاه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایران و با کمک کار‌شناسان این حوزه در سال جاری در مورد مواد مخدر و جرائم در ارتباط با آن انجام شده بیانگر این است که مصرف مواد صنعتی از نیم درصد در سال ۸۴ به ۲۶ درصد در سال گذشته رسیده است. از سوی دیگر سن اعتیاد نیز کاهش یافته و زنان در معرض آسیب بیشتری قرار گرفته‌اند و همچنین معضلات بهداشتی اعتیاد به ویژه ابتلا به ایدز نیز نگران کننده است.

افزایش ۱۵ درصدی مرگ زنان در اثر مصرف مواد مخدر

کار‌شناسان امور اجتماعی و آسیب‌شناسان ایرانی معتقدند که سوء مصرف مواد مخدر در کانون آسیب‌های اجتماعی این کشور قرار دارد بنابراین باید برای کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی مهار اعتیاد در اولویت قرار گیرد.

تحقیقات نشان می‌دهد که در ایران روزانه تقریبا ۸ نفر بر اساس مصرف مواد مخدر جان خود را از دست می دهند، همچنین افزایش ۱۵ درصدی مرگ و میر زنان نیز بر اثر سوء مصرف …read more

From:: Oyan News