اورمیه: معترضان به تروریسم از اتهامات وارده تبرئه شدند

دادنامه ضد تروریسم

اختصاصی اویان نیوز: ۲ نفر از معترضان به تروریسم در شهر اورمیه از اتهامات وارده تبرئه شدند.

بنا به اطلاع اویان نیوز، عطا کریمی (فعال محیط زیستی) و مهدی مجرب نیا (دانش آموز و بازیکن والیبال) دو تن از بازداشت شدگان اعتراضات ضد تروریستی روز ۲۴مهر۹۳ از سوی شعبه ۱۰۴ دادگاه جزایی شهر اورمیه از اتهامات وارده تبرئه شدند.

پس از صدور این حکم نماینده دادستان عمومی و انقلاب اورمیه به این رای اعتراض نموده و این پرونده بار دیگر در دادگاه تجدید نظر بررسی گردید.

محمد جلیل زاده رئیس شعبه ۱۰ دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان غربی با رد اعتراض نماینده دادستان عمومی و انقلاب اورمیه این حکم را تایید نمود.

این دادگاه با توجه به اینکه در لایحه ی نماینده دادستان “ایراد موجه و مدللی که موجب فسخ دادنامه شود به عمل نیامده و دادنامه با استناد و با رعایت قواعد و مقررات آئین دادرسی کیفری صادر شده و نامبردگان علیه گروهکهای تروریستی داعش، پژاک و پ ک ک شعار داده اند» با رد اعتراض نماینده دادستان این حکم را تایید نموده است.

با وجود تاکید ماده ۳۰۰ قانون آیین دادرسی کیفری مبنی بر ابلاغ دادنامه به “اصحاب دعوا» حکم دادگاه بدوی به این فعالان ابلاغ نگردیده و پس از تایید حکم در دادگاه تجدیدنظر به ایشان ابلاغ شده است.

عطا کریمی و مهدی مجرب نیا روز ۱۰دی۹۳ در شعبه ۱۰۴ دادگاه جزایی شهر اورمیه به اتهام اخلال در نظم عمومی با شرکت در تجمع غیر قانونی محاکمه شدند.

پنجشنبه ۲۴مهر۹۳ در پی فراخوان فعالان ملی و صفحات فیس بوکی آذربایجانی جمعی از شهروندان اورمیه در اعتراض به اقدامات تروریستی در منطقه تظاهرات ضد تروریستی برگزار کردند.

این تجمع به صورت جداگانه در خیابان سرداران و میدان ولایت فقیه (مرکز) شهر اورمیه با حضور ده ها تن از شهروندان و فعالان مدنی آذربایجانی برای دقایقی برگزار …read more

From:: Oyan News