۹۴هزار میلیارد سود «پدیده شاندیز»

اویان نیوز: در حالی که تا هفته گذشته شبکه های تلویزیون رسمی ایران به طور گسترده در حال پخش آگهی های بازرگانی مربوط به “بزرگترین پروژه ساخت و ساز خاورمیانه – پدیده شاندیز” بودند؛ از هفته گذشته خبر مربوط به کلاهبرداری هزاران میلیاردی پدیده شاندیز از بخش های خبری همان شبکه ها پخش شد.

به گزارش اویان نیوز به نقل از روزآنلاین، اولین خبر را مقامات مشهد ساختند که نه تنها خبر از تخلف این شرکت دادند بلکه دفاتر فروش سهام این پروژه پلمب و خبر بازداشت افراد مرتبط با آن خبر را علنی کردند.

هنوز رقم دقیق کلاهبرداری در این پروژه پر سر و صدا مشخص نیست اما رسانه ها ارقام گوناگونی از ۴۵ هزار میلیارد تومان تا دو برابر آن را گزارش کرده اند. با این حال، صدور حکم های پیاپی پلمب دفاتر نمایندگی فروش سهام شرکت های “پدیده شاندیز”، “تبرک” و “پردیسان”، و دستور دادستانی کل کشور مبنی بر ممنوعیت پخش آگهی های تجاری این شرکت ها در صدا و سیما حکایت از آغاز افشای یک پرونده بزرگ و کلاهبرداری در ابعاد ملی دارد.

سایت تابناک روز گذشته در گزارشی اعلام کرد: “به تازگی و با دستور دستگاه قضایی، فروش سهام “پدیده شاندیز» در استان خراسان رضوی ممنوع شد. شرکتی که گفته می‌شود، تاکنون حدود ۴۶ میلیارد و ۲۸۰ میلیون تومان سود عایدش شده است. حالا دادستانی مشهد براساس آنچه از آن به عنوان “دلالی دفاتر شرکت سرمایه‌گذاری پدیده شاندیز» نام برده، تاکید کرده که “هر گونه تبلیغات از سوی این شرکت‌ها ممنوع است و آنها حق تبلیغ درباره خرید و فروش سهام در رسانه‌ها را ندارند”. پیش از این هر سهم این شرکت با قیمت هشت هزار و ۸۵۰ تومان معامله می شد که ارزش آن در بازار بیش از دو برابر بود. قیمت سهام پدیده در یکم فروردین امسال، چهار …read more

From:: Oyan News