روایت پدر «آلپ اورهان» از مشکلات نامگذاری اسامی تورکی در ایران/مصاحبه

اویان نیوز: اولین وظیفه والدین پس از به دنیا آمدن هر کودک انتخاب نام مناسب برای او است؛ شاید “آلپ اورهان» جزء معدود افرادی ایست که والدینش برای نامگذاری و اخذ شناسنامه ی وی ۲۱۰ روز تلاش کردند.

فیروز یوسفی فعال آذربایجانی اهل مراغه پدر “آلپ اورهان» در مصاحبه با اویان نیوز از ۲۱۰ روز تلاشش برای اخذ شناسنامه به این نام می گوید.

یوسفی که ساکن تهران است با توضیح معنای “آلپ اورهان» می افزاید: من و همسرم برای اولین بار در تاریخ این نام ترکیبی را ساختیم و می خواستیم نام فرزندمان منحصربفرد باشد.

وی در سخنان خود با اشاره به مخالفت اداره ثبت احوال با ثبت این نام می گوید: مسئولان این اداره می گفتند این نام خارجی و غیر ایرانی بوده و در لیست اسامی تورکی ما وجود ندارد.

http://oyannews.com/wp-content/uploads/2015/02/alporhan.mp3

این فعال آذربایجانی با اشاره به اعمال سلیقه ای قانون از سوی مدیران می افزاید: هیچ قانونی وجود ندارد که نامگذاری اسامی تورکی را ممنوع کند.

یوسفی به اویان نیوز می گوید: در طول این هفت ماه با نامه نگاری و دیدار با ارگانها و افراد مختلف خواسته ی خود را پیگیری نموده و بالاخره توانستیم مسئولان اداره ثبت احوال را برای صدور شناسنامه به این نام راضی کنیم.

The post روایت پدر “آلپ اورهان» از مشکلات نامگذاری اسامی تورکی در ایران/مصاحبه appeared first on پایگاه خبری – تحلیلی اویان نیوز.

…read more

From:: Oyan News