«تعداد زنان کارتن‌خواب تهران تصاعدی افزایش می‌یابد»

اویان نیوز: در جریان بازدید روز جمعه، سوم بهمن شهیندخت مولاوردی، معاون ریاست جمهوری ایران از یک نهاد حمایتی از زنان، اعلام شد که ۵۰۰ زن کارتن‌خواب در تهران وجود دارد و تعداد این زنان “به صورت تصاعدی» در حال افزایش است.

به گزارش رادیوفردا به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اکبر رجبی، مدیرعامل موسسه خیریه طلوع بی‌نشان‌ها در جریان این بازدید گفته است که چهار سال قبل، تعداد زنان کارتن‌خواب در تهران، ۲۰۰ نفر بود اما این تعداد اکنون به ۵۰۰ نفر رسیده و به صورت تصاعدی هم رشد می‌کند.

این در حالی است که پیشتر، رحمت‌الله حافظی، رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران اعلام کرده بود که در پایتخت ایران بیش از سه هزار کارتن‌خواب زن سرگردان است.

حافظی در عین حال از فراهم شدن مقدمات تاسیس نخستین گرمخانه زنان در تهران خبر داد و خواستار همکاری نمایندگان مجلس برای مرتفع شدن مشکلات قانونی آن شد.

رضا جهانگیری، معاون خدمات اجتماعی سازمان رفاه و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران هم در آبان ۱۳۹۲ از کاهش میانگین سن زنان کارتن‌خواب این شهر به ۱۷ و ۱۸ سال خبر داده بود.

سایت الف در آن زمان نوشته بود که “اعتیاد و افزایش شیوع آن در بین زنان» از عوامل مهم شیوع پدیده کارتن‌خوابی زنان است.

به گزارش ایسنا، شهیندخت مولاوردی، معاون ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده نیز در سخنانی گفته که “۸۲ درصد از زنان سرپرست خانوار بیکار هستند».

مولاوردی از “ترکیب سنی، تحصیل، درآمد و فقر اقتصادی، تامین نیازهای اساسی اعضای خانواده توسط سرپرست خانوار، وجود تبعیض‌های جنسیتی و نابرابری در عرصه‌های مختلف اجتماعی و اقتصادی»، به عنوان “دلایل آسیب پذیری بخش قابل توجهی از جامعه زنان سرپرست خانوار» در ایران نام برده است.

The post “تعداد زنان کارتن‌خواب تهران تصاعدی افزایش می‌یابد» appeared first on پایگاه خبری – تحلیلی …read more

From:: Oyan News