حسن زارع زکلیکی زندانی سیاسی گمنام آذربایجانی

اختصاصی اویان نیوز: حسن زارع زکلیکی داستان نویس و روزنامه نگار آذربایجانی از ۲۲ ماه پیش در زندان مرکزی تبریز در بازداشت بسر می برد.

بنا به اطلاع اویان نیوز، حسن زارع زکلیکی متولد ۱۳۴۶ داستان نویس و روزنامه نگار آذربایجانی از زمان بازداشت از روز ۲۱اسفند۹۱ در زندان مرکزی تبریز بسر می برد.

وی که هم اکنون در بند ۳گانه زندان تبریز نگهداری می شود در طول مدت بازداشت ۲۲ ماهه ی خود از حق مرخصی و آزادی موقت محروم بوده است.

این داستان نویس آذربایجانی در ۲ شعبه ی دادگاه تبریز محاکمه و در مجموع به ۳۳ ماه حبس تعزیری محکوم شده است.

وی در شعبه ۱ دادگاه انقلاب تبریز به ریاست رحیم حملبر به اتهام “بر هم زدن امنیت عمومی و تشویق از طریق تشویق مردم به شرکت در تظاهرات نجات دریاچه اورمیه» به ۱ سال حبس به اتهام “توهین به رهبری» به ۶ ماه حبس و به اتهام تشکیل “نهضت آزادی بخش آذربایجان» به ۹۱ روز حبس تعزیری محکوم شده است.

حسن زارع زکلیکی در شعبه ۱۰۴ جزایی تبریز به ریاست قاضی سجاد حبیبی نیز به اتهام توهین به انبیا به ۱ سال حبس تعزیری محکوم و از اتهام “انتشار شماره حساب شخصی خود در اینترنت جهت کمک به زلزله زدگان آذربایجان» تبرئه شده است.

در حکم صادر شده علیه وی در توضیح “نهضت آزادی بخش آذربایجان» آمده: “نامبرده با ایجاد گروهای ایمیلی و فبیس بوکی اقدام به پخش جزوه های آموزش به زبان تورکی نموده است.»

روز ۲۱اسفند۹۱ حسن زارع زکلیکی از سوی ماموران امنیتی در شهر تبریز بازداشت و پس از ۲ ماه بازداشت و سپری کردن مراحل بازجویی در بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز به زندان این شهر انتقال یافت.

تاکنون چندین داستان وی در روزنامه “مهد آزادی» به چاپ رسیده است.

حسن زارع زکلیکی رمان کوتاه “شهر آرزوها» را نیز به رشته …read more

From:: Oyan News