بلاتکلیفی سایت پسماند و وضعیت اسفبار حیاط وحش خلخال

13950809001155_photol

اویان نیوز: بلاتکلیفی سایت پسماند و انباشت روزانه ۵۰ تن زباله خلخال حیات وحش شهرستان خلخال را به خطر انداخته است.

به گزارش اویان نیوز به نقل از فارس، علی‌رغم چندین مصوبه و تاکیدات مسؤولان شهرستان به ویژه دادستانی خلخال بر لزوم تسریع شورای اسلامی و شهرداری هنوز کاری از سوی شورای اسلامی شهر خلخال بعد از گذشت چند سال انجام نشده و بلاتکلیفی این سایت پسماند با روزانه بیش از ۵۰ تن زباله حیات وحش خلخال را تهدید می‌کند.

در گوشه و کنار این سایت لاشه حیوانات تلف شده و پرندگان دیده شده که به خاطر تغذیه از زباله‌های آلوده جان خود را از دست داده‌اند.

با هدف بررسی جوانب خطرات این سایت زباله برای حیات وحش یک روز در کنار این سایت زباله به نظاره نشستیم، از اولین ساعات صبحدم تا غروب فعالیت کارگران خدمات شهرداری با حمل زباله به این سایت ادامه داشت و در کنار این فعالیت کارکنان شهرداری برای حمل زباله به این محل حیات وحش نیز گوشه و کنار این سایت کاملا به چشم دیده می‌شد.

انواع پرندگان وحشی‌، گراز، گرگ و روباه و سایر حیوانات هر کدام بسته به نوع ساعت گشت‌زنی در طبیعت در این سایت حضور یافته و از این سایت تغذیه کردند.

در کنار حیات وحش وجود انواع پشه، بوی تعفن و دود حاصل از آتش تا کیلومترها در آسمان دیده می‌شد و با احتساب موقعیت قرارگیری این سایت تمام دود به سمت مناطقی از شهر خلخال از جمله محله قاضیلر، میدان بسیج، جاده علی‌آباد، حواشی بیمارستان خلخال و کوچه‌های همجوار دانشگاه سما روانه شده بود.

اگر از شیرابه این زباله بگذریم حتی این سایت هیچ حصار یا دیواری برای جلوگیری از پخش و پراکندگی زباله‌ها در طبیعت نیز ندارد و تا چند صد متر حاشیه این سایت زباله پراکنده شده و حتی تا …read more

From:: Oyan News