۲۹ روز اعتصاب غذا، ضعف شدید جسمانی و انتقال به بند بهداری رسول رضوی

اویان نیوز: در پی درد شدید معده و بی حالی مفرط رسول رضوی برای چندمین بار متوالی به بند بهداری زندان تبریز منتقل و مورد تداوی قرار گرفت.

بنا به اطلاع اویان نیوز، رسول رضوی زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی تبریز که در اعتصاب غذا بسر میبرد دیروز ۹ آبان۹۵ برای چندمین بار متوالی به بند بهداری زندان انتقال داده شده است. این فعال مدنی که قریب به یک ماه است که در اعتصاب غذا بسر میبرد با معاینه سطحی و تزریق ویتامین مجدداَ روانه بند عمومی زندان شده است.

رسول رضوی زندانی سیاسی آذربایجانی از روز دوشنبه ۱۲مهر۹۵ در اعتراض به احکام صادره دادگاه انقلاب و فشار نیروهای امنیتی در خصوص روند پرونده خویش دست به اعتصاب غذای نامحدود زده است.

در فایل صوتی که از رسول رضوی در فضای مجازی منتشر شده، وی دلایل شروع دوباره اعتصاب غذا خود را “تداوم فشارها و اعمال نفوذ نیروهای امنیتی، ادامه پرونده سازی بر علیه خود و عدم عمل به وعده مسئولان دادگاه انقلاب» عنوان کرده است.

ضعف جسمانی شدید این فعال در پی اعتصاب غذاهای طولانی مدت موجب افزایش نگرانی‌ها در خصوص سلامت وی شده است.

این فعال مدنی پیشتر در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۵ در اعتراض به “عدم تجمیع احکام صادره علیه وی طبق ماده ۱۳۴»، “اجرای دوباره نصف حکم پرونده سال ۱۳۹۲ که با آزادی مشروط حذف شده بود» و “بلاتکلیفی در پرونده اعتراضات ضد نژادپرستی» دست به اعتصاب غذا زده بود که پس از گذشت ۲۸ روز و در پی قول مساعد مسئولان زندان مرکزی تبریز و دادگاه انقلاب و مشروط به عمل به خواسته‌هایش دست از اعتصاب غذا کشید.

پیشتر خانواده این فعال آذربایجانی محبوس در زندان تبریز با انتشار نامه‌ای خطاب به کمسیون حقوقی مجلس ایران و مشخصا روح‌الله حضرت‌پور نماینده شهر اورمیه ضمن ابراز نگرانی شدید از وضعیت …read more

From:: Oyan News