قرار بازداشت سیامک میرزایی یک ماه دیگر تمدید شد

اویان نیوز: دادگاه انقلاب گلستانِ استان تهران ، قرار بازداشت موقت سیامک میرزایی را یک ماه دیگر تمدید کرد .

بنا به اطلاع اویان نیوزِ, دوشنبه ۲۵مرداد۹۵ همسر سیامک میرزایی فعال مدنی آذربایجانی پس از مراجعه به دادگاه انقلاب استان تهران از تمدید قرار بازداشت وی مطلع شده است.

قاضی رجبی بازپرس پرونده پاسخ روشنی در خصوص علت بازداشت و اتهامات احتمالی وی نداده است.

پنجشنبه ۲۴تیر۹۵ ماموران امنیتی شهرستان پارس آباد در استان اردبیل به مغازه خواربار فروشی سیامک میرزایی مراجعه و این فعال را بازداشت کرده بودند.

ماموران امنیتی همچنین به منزل شخصی او مراجعه کرده و لوازم شخصی این فعال از جمله کتاب ها و کامپیوتر را ضبط کرده و با خود برده بودند.

سیامک میرزایی به دلیل فعالیت های هویت طلبانه بارها از سوی ماموران امنیتی بازداشت و در دادگاه انقلاب محاکمه شده است.

وی در جریان اعتراضات نسبت به خشک شدن دریاچه اورمیه در مهرماه ۱۳۹۰ بازداشت و پس از ۴ روز بازداشت با قرار وثیقه سیصد میلیون ریالی آزاد گشته بود.

وی پیشتر در سال های ۸۶،۸۵و۸۹ نیز از سوی ماموران امنیتی بازداشت و با اتهامات تشکیل گروه و اقدام علیه امنیت ملی محاکمه گردیده بود.

این فعال در اردیبهشت و مهرماه۹۰ با شکایت دو ارگان “اداره اطلاعات و اطلاعات نیروی انتظامی» با اتهام مشابه عضویت در گروه های غیرقانونی به ۲ و ۳ سال حبس محکوم شده بود.

سیامک میرزایی فارغ التحصیل رشته مهندسی تولیدات دامی در کنکور ورودی مقطع فوق لیسانس دانشگاه های دولتی ایران در سال ۸۹ ستاره دار شده و از ورود به دانشگاه محروم شد.

چند روز پیش قاضی رجبی به خانواده این فعال مدنی اعلام کرده بود که مدت بازداشت آقای میرزایی سی‌ویک روز بوده که به محض اتمام ، صدور وثیقه برای آزادیِ موقت وی صورت خواهد گرفت .

سابقه خبر در اویان نیوز:

<a target="_blank" href="http://oyannews.com/%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D9%85%DA%A9-%D9%85%DB%8C%D8%B1%D8%B2%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%B2%D9%86%D8%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D9%88%DB%8C%D9%86-%D9%85%D9%86%D8%AA%D9%82%D9%84-%D8%B4%D8%AF/" …read more

From:: Oyan News