هشترود: قصه تکراری بخاری، نشت نفت و آتش در مدرسه

اویان نیوز: یک مدرسه ابتدایی در روستای “آغبلاغ حمیدیه» در شهرستان هشترود دچار آتش‌سوزی شد.

به گزارش اویان نیوز، یکشنبه ۷دی۹۳ بخشدار شهر نظرکهریزی هشترود در گفت‌وگو با فارس گفت: مدرسه ابتدایی روستای “آغبلاغ حمیدیه» بخش نظر کهریزی هشترود دچار آتش‌سوزی شد و خوشبختانه خسارت جانی نداشت.

ناصر نادری افزود: در پی دریافت خبر آتش‌سوزی مدرسه ابتدایی روستای آغبلاغ حمیدیه با اعلام به آتش‌نشانی بلافاصله به اتفاق چند نفر از همکاران به محل مذکور اعزام شدیم که یک باب کانکس آموزش و پرورش که به عنوان مدرسه مورد استفاده دانش‌آموزان قرار می‌گرفت دچار حریق شده بود.

نادری علت آتش‌سوزی را نشت نفت از باک بخاری اعلام کرد و اظهار کرد: با توجه به اینکه اکثر بخاری‌های نفتی که مورد استفاده مدارس در روستاها قرار می‌گیرد استاندارد نیستند آتش می‌گیرند که جا دارد آموزش و پرورش منطقه نسبت به تجهیز مدارس به بخاری‌های استاندارد اقدام اساسی انجام دهد تا درآینده شاهد بروز چنین حوادثی نباشیم.

بخشدار نظر کهریزی افزود: این حادثه تلفات جانی در برنداشت و هر ۱۶ دانش‌آموز این مدرسه توسط معلمین به بیرون از مدرسه هدایت شده بودند.

وی افزود: یکی از کانکس‌ها ۱۰۰ درصد در آتش سوخته بود که با هماهنگی‌های انجام گرفته با مسئولان اداره آموزش و پرورش منطقه که در محل حضور داشتند قرار براین شد که هرچه زودتر خسارت وارده برآورد شده و نسبت به جایگزینی کانکس جدید دو کلاسه اقدام شود.

سابقه خبر در اویان نیوز:

هشترود : تحصیل در دمای زیر صفر درجه

چاراویماق: اعتبار تخصیص یافته تنها به ۱۰ مدرسه رسید

قره داغ : نیمی از مدارس قره داغ در انتظار بازسازی

زنجان: مدرسه ای که تبدیل به دامپروری شد/ روستائیانی که محکوم به مهاجرت هستند

The post هشترود: قصه تکراری بخاری، نشت نفت و آتش در مدرسه appeared first on <a target="_blank" …read more

From:: Oyan News