عباس لسانی خواستار برگزاری محاکمه علنی شد

name lisani

اویان نیوز: عباس لسانی فعال ملی – مدنی آذربایجانی طی نامه ای به رئیس شعبه اول دادگاه انقلاب اردبیل خواستار علنی شدن محاکمه وی با حضور هیت منصفه شد.

به گزارش اویان نیوز به نقل از هراز نیوز، عباس لسانی در این نامه خواستار اجرای اصل ۱۶۸ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران شده است.

بر اساس اصل ۱۶۸ قانون اساسی: “رسیدگی به جرائم سیاسی و مطبوعاتی علنی است و با حضور هیأت منصفه در محاکم دادگستری صورت می‌گیرد. نحوه انتخاب، شرایط، اختیارات هیأت منصفه و تعریف جرم سیاسی را قانون بر اساس موازین اسلامی معین می‌کند.»

عباس لسانی در این نامه آورده است: بر حق قانونی خود به عنوان یک شهروند پافشاری نموده و انتظار دارم شما قاضی محترم پرونده به عنوان نماینده و کارگزار قوه قضائیه بر تاکیدات مصرح در قانون اساسی علی الخصوص اصل ۱۶۸ تمکین نموده و حداقل در این مورد بی طرفی، قانون مداری، عدالت محوری و استقلال خود و سازمان مربوطه را به نمایش بگذارید.

وی در پایان این نامه تاکید کرده در صورت عدم برگزاری دادگاه به صورت “علنی» از حضور در جلسه دادگاه خودداری نموده تا در “اعمال و رفتار قانون گریزانه» مشارکت نداشته باشد.

بر اساس این گزارش، اخیرا این فعال آذربایجانی طی احضاریه ای به شعبه یک دادگاه انقلاب اردبیل احضار گردیده است.

علت احضار این فعال آذربایجانی “شکایت اداره اطلاعات» عنوان شده است.

طبق این احضاریه عباس لسانی می بایست روز ۹دی۹۳ در شعبه یک دادگاه انقلاب اردبیل حاضر گردد.

پیشتر وی در خرداد سال جاری به شعبه ۱ دادگاه انقلاب اردبیل احضار شده بود که این جلسه به دلیل درخواست برگزاری دادگاه به صورت علنی از سوی این فعال ملی- مدنی آذربایجانی برگزار نگردید.

عباس لسانی بارها به دلیل فعالیت های مدنی خود از سوی نهادهای امنیتی بازداشت و در دادگاه انقلاب محاکمه شده است.

وی به علت …read more

From:: Oyan News