یک فرمانده سپاه پاسداران ایران در سامرا کشته شد

اویان نیوز: حمید تقوی، یکی از فرماندهان سپاه پاسداران، در شهر سامرای عراق کشته شده است. در اطلاعیه سپاه آمده است که این فرمانده “در حین انجام ماموریت مستشاری برای مقابله با تروریست‌های تکفیری و داعش” جان خود را از دست داده است.

به گزارش اویان نیوز به نقل از دویچهوله، سپاه پاسداران ایران از کشته شدن سرتیپ پاسدار حمید تقوی در شهر سامرای عراق در جبهه‌های درگیری با “دولت اسلامی” خبر داد. در اطلاعیه راوبط عمومی سپاه پاسداران که روز یکشنبه (۷ دی/ ۲۸ دسامبر) منتشر شد، آمده است که سرتیپ پاسدار حمید تقوی “در حین انجام ماموریت مستشاری به ارتش و بسیج مردمی عراق برای مقابله با تروریست‌های تکفیری و داعش در شهر سامرا» کشته شده است.

این نخستین مورد از تلفات در میان افسران ارشد سپاه پاسداران ایران از هنگام ظهور “دولت اسلامی” در مناطقی از عراق و سوریه است. سپاه پاسداران ایران به‌طور غیر رسمی و اعلام‌نشده در جنگ نیروهای شیعه عراقی علیه شبه‌نظامیان “دولت اسلامی” مشارکت دارد. مقام‌های جمهوری اسلامی ایران می‌گویند، حضور نظامی ایران در عراق تنها در چارچوب کمک‌های مشاوره‌ای و “انتقال تجربه” است.

هیأت تحریم سازمان ملل اخیرا در گزارشی، حضور قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس را در عراق تایید کرد. سلیمانی از سال ۲۰۰۷ تحت تحریم شورای امنیت سازمان ملل بوده و اجازه سفر به خارج از ایران را ندارد.

اطلاعیه سپاه به چگونگی کشته شدن حمید تقوی اشاره‌ نکرده است، اما به نوشته خبرگزاری “ابنا”، حمید تقوی در جنگ علیه “دولت اسلامی” فرماندهی محور سامرا را بر عهده داشته است. این گزارش می‌نویسد، او بعد از ظهر روز شنبه (۶ دی/ ۲۶ دسامبر) در منطقه “بلد” در استان صلاح‌الدین، “هدف تک‌تیرانداز تروریست‌های تکفیری داعش” قرار گرفت و کشته شد.

در دو هفته‌ی اخیر گروه “دولت اسلامی” می‌کوشد شهر سامرا، در ۱۲۰ کیلومتری شمال بغداد را تصرف کند. از سوی …read more

From:: Oyan News