دستکم ۴۰ پناهجو در آب‌های ترکیه غرق شدند

اویان نیوز: دستکم ۴۰ پناهجو در دو حادثه جداگانه در آب‌های ترکیه غرق شده اند. این در حالی است که شمار پناهجویانی که در تلاشند به کشورهای اتحادیه اروپا برسند، همچنان در حال افزایش است.

به گزارش اویان نیوز به نقل از بی بی سی، پلیس در نزدیکی جزیره فارماکونیسی، از جزایر یونان، گفته است که در حدود پنجاه پناهجوی دیگر هم در پی برخورد قایق شان با صخره ها توانستند خود را به این جزیره برسانند.

گروه‌های امداد هنوز در جستجوی بازماندگان احتمالی هستند.

قرار است امروز مقامات آلمان و ترکیه نشست مشترکی در برلین با هدف بررسی وضعیت پناهجویان برگزار کنند.

اکثر پناهجویان تلاش می کنند که از طریق ترکیه وارد خاک اروپا شوند و آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان از این کشور خواسته است تا مرزهای این کشور با شدت بیشتری کنترل شود.

در همین حال المار بروک، از متحدان نزدیک آنگلا مرکل و از اعضای پارلمان اروپا نسبت به تبعات جدی بحران پناهجویان در صورتی که یونان و ایتالیا کنترل بیشتری بر مرزهای خود نداشته باشند، هشدار داده است.

پیشتر مانوئل والس، نخست وزیر فرانسه، هشدار داد که بحران پناهجویان می‌تواند آینده اتحادیه اروپا را به مخاطره بیاندازد و خواستار یافتن راه حلی برای این بحران شد.

والس با اشاره به یک میلیون پناهجویی که سال گذشته به مرزهای اتحادیه اروپا رسیدند، خواستار اقدام فوری این اتحادیه برای حفاظت از مرزهای خود شد.

The post دستکم ۴۰ پناهجو در آب‌های ترکیه غرق شدند appeared first on پایگاه خبری – تحلیلی اویان نیوز.

…read more

From:: Oyan News